اخبار نمایشگاه: حضور گسترده و تولید محصولات مرسدس بنز در بازار ایران
۱۳۹۶-۰۹-۰۹

مهندس رزازی مدیرعامل شرکت ستاره ایران باحضور در نمایشگاه خودروی تهران به ذکر نکاتی از فعالیت اخیر ستاره ایران و توافقات صورت گرفته با دایملر پرداخت.

در قرارداد جدید ستاره ایران و دایملر، واردات ۱۱ تیپ انواع مرسدس بنز تایید شده است که تا پایان سال آینده محقق خواهد شد.

مهندس رزازی ضمن بیان این مطلب گفت: در سال جاری دو مدل ای ۲۰۰ و سی ۲۰۰ به بازار ایران وارد می شود.

وی ادامه داد: سفارش گذاری برای شرکت دایملر ( برند مرسدس بنز ) برای این دو مدل انجام شده و بارگیری در ژانویه و فوریه انجام خواهد شد البته به شرط باز شدن سامانه ثبت سفارش، این واردات رخ خواهد داد. برای سال آینده برنامه واردات ۵۰۰۰ دستگاه مرسدس بنز را داریم که در انواع مدل‌ها و تیپ های مختلف خواهد بود.

خبر مهم دیگر، شروع تولید محصولات مرسدس بنز در ایران بود.

مدیر عامل ستاره ایران تصریح کرد: با دایملر برای تولید خودرو در ایران به توافق رسیدیم و این مهم هم در سال ۹۷ محقق خواهد شد.

وی از سرمایه گذاری جدید در خط تولید بنز در ایران خبر داد و افزود: بعد از ابلاغ سیاست های جدید خودرو، تیراژ و مدل های تولیدی در ایران مشخص خواهد شد.

رزازی تاکید کرد: از زمان شروع فعالیت برای تولید، ۹ ماه طول خواهد کشید تا خودروی تولیدی خودمان را وارد بازار کنیم.

وی در مورد حضور سری ای و سی در سبد تولیدی ستاره ایران گفت: مطمئنا بخشی از تولید در همین سری رخ خواهد داد اما مدل های جدیدی نیز در برنامه تولید حضور خواهند داشت.

مدیر عامل ستاره ایران در پایان خاطرنشان کرد: در صورتیکه تا دو هفته دیگر سامانه ثبت سفارش خودرو باز شود، در شب عید ۲ مدل ای ۲۰۰ و سی ۲۰۰ را به مشتریان خود در ایران عرضه خواهیم کرد.