افتتاح کارخانه ساخت باتری دایملر
۱۳۹۶-۰۴-۰۷

دایملر یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه‌های ساخت باتری در جهان را پایه‌گذاری می‌کند

 

 

  • مدیران شرکت دایملر از دکتر انگلا مرکل و همراهانش در یکی از زیرمجموعه‌های دایملر به نام ACCUMOTIVE استقبال کردند.
  • سرمایه‌گذاری درحدود یک میلیارد یورویی در سطح جهان در تولید باتری
  • دو برابر کردن نیروی کار در محل کارخانه تا پایان دهه
  • پیاده‌سازی استراتژی کمپانی به‌طور کامل؛ CASE (متصل، خودگردان، اشتراکات و سرویس‌ها، الکتریکی)

 

اشتوتگارت/کامنز، آلمان – شرکت دایملر با بنا نهادن یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه‌های تولید باتری، استاندارد جدیدی را در صنعت بین‌المللی خودرو ایجاد می‌کند و گام استراتژیک بعدی را در راه خودروهای برقی برمی‌دارد.

با سرمایه‌گذاری در حدود ۵۰۰ میلیون یورو، دومین کارخانه تولید باتری‌های لیتیوم یون در ACCUMOTIVE ساخته شده‌است. مدیران و نمایندگان شرکت دایملر در حضور مهمانان عالی رتبه از جمله دکتر آنگلا مرکل، از محفظه باتری جدید خودروهای برقی به‌عنوان سنگ بنا، رونمایی کردند.

دیتر زتچه، رئیس هیئت مدیره دایملر و رئیس بخش خودروهای سواری مرسدس بنز، می‌گوید: ((صنعت خودروسازی با یک انتقال بنیادی مواجه است و ما خودمان را به‌ عنوان نیروی محرک در پشت این تغییر می‌بینیم. کارخانه باتری در کامنز، جزء مهمی در پیاده‌سازی یورش الکتریکی ما است. تا سال ۲۰۲۲ ما بیش از ۱۰ خودروی سواری تمام الکتریک در سری خودرو‌ها خواهیم داشت. ما همچنین به هایبریدی کردن گروه محصولاتمان ادامه می‌دهیم. تحت برند EQ ما در حال خلق اکوسیستمی جامع برای خودروهای الکتریکی هستیم.))

سرمایه‌گذاری در دایملر، باعث قوت بخشیدن به این منطقه از آلمان به‌عنوان قطب ابداع صنعت خودروسازی می‌شود و آینده خوبی را در زمینه تکنولوژی آینده به کارمندان، ارائه می‌دهد.

 

منبع: media.daimler.com