قهرمانی شیرین فرمول یک برای مرسدس بنز در اتریش
۱۳۹۳-۰۴-۰۸

مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک در حالی برگزار شد که تیم مرسدس بنز در آخرین مسابقه از سری مسابقات این فصل در بلژیک با به دست آوردن حداکثر امتیاز ممکن یعنی ۴۳ امتیاز، امتیاز خود را در جدول رده بندی به ۳۰۱ رساند. این در حالی است که تیم دوم در جدول رده بندی مسابقات Redbull تنها ۱۴۳ امتیاز را تا به این جای مسابقات از آن خود کرده است.

هفته ای شگفت انگیز

در این مسابقه، نیکو رزبرگ مقام قهرمانی را از آن خود کرد و به این ترتیب سومین قهرمانی خود را در این فصل به دست آورد. نیکو رزبرگ پس از مسابقه، در مصاحبه خبری بیان کرد: “آخر هفته فوق العاده ای داشتیم. خیلی خوشحال هستم که باز به اتریش بازگشتیم طوری که گویی در کشور خود در آلمان مسابقه می دهم. پیست اتریش یک پیست فوق العاده با هوادارانی بی نظیراست و مانند همیشه در این پیست نتایج درخشانی به دست آوردیم. باید از تیم مرسدس برای اتومبیل فوق العاده و استراتژی فوق العاده‌شان تشکر کنم. پیش از مسابقه، هدف من حفظ مقام قهرمانی در مسابقات بود که توانستم به این هدف دست پیدا کنم. به همین دلیل اعتماد به نفس زیادی برای مسابقه بعدی یعنی سیلوراستون دارم. همچنین به تیم ویلیامز برای به دست آوردن مقام های سوم و چهارم در این مسابقه تبریگ می گویم.”

حرکت تعادلی

لوییس همیلتون با کسب مقام دوم در این مسابقه، ششمین قهرمانی تیم را با به دست آوردن مقام های اول و دوم برای تیم تضمین کرد. لویی همیلتون پس از مسابقه اذعان داشت: “پس از اتفاقی که در کوالیفایینگ افتاد، تنها نگران خرابی اتومبیل بودم و به همین دلیل، از کسب مقام دوم، بسیار خشنودم. من تمام آخر هفته را با اتومبیلی رانندگی کردم که نگرانی های زیادی برای من به همراه داشت، به همین ترتیب به دست آوردن مقام دوم در یک آخر هفته بد، اتفاق مثبتی است. شما در یک مسابقه، هیچگاه نمی دانید که در طول مسابقه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد تا برای آن برنامه ریزی کنید، به همین دلیل در دور اول مسابقه، اتومبیل را به شکلی مدیریت کردم که در جای درست باشد و به رتبه چهارم رسیدم. مدیریت ترمزها برای ما بسیار مهم بود و این مساله ای بود که در تمام طول مسابقه باید توجه بسیاری به آن می کردیم تا بتوانیم اتومبیل خود را سالم به خانه بازگردانیم و یک حرکت تعادلی بود. همچنین استراتژی تیم بسیار خوب بود و به همین دلیل توانستم به مقام دوم برسم چرا که تمام تلاش خود را کردم تا از نیکو پیشی بگیرم اما او بدون اشتباه رانندگی کرد و من نتوانستم شانس عبور از وی را پیدا کنم.”