نوآوری جدید مرسدس بنز ؛ با نسل جدید چراغ های خودرو آشنا شوید
۱۳۹۶-۱۲-۱۵

ایمنی بیشتر در هنگام رانندگی

نوآوری جدید مرسدس بنز ؛ با نسل جدید چراغ های خودرو آشنا شوید

بسیاری از خودروسازان برتر دنیا، خودروهای خود را مجهز به چراغ‌های ال ای دی خوب و پرکاربرد کرده‌اند. اما ضعف بزرگ بسیاری از این چراغ‌ها، ناتوانی آنها در نمایش تصاویر با کیفیت بالا، در مقابل راننده است.

مرسدس بنز از آنجاکه همواره به دنبال گسترش تکنولوژی خودرو و عرضه‌ی ایده‌های نو در این زمینه می‌باشد، به تازگی از چراغ‌هایی رونمایی کرده که می‌توانند با نمایش تصاویری از خط عابر پیاده و یا تابلو های راهنمایی و رانندگی، به صورت HD، راننده را آگاه کنند.

از دیگر قابلیت‌های این چراغ ها می‌توان به امکان افزایش تمرکز راننده در رانندگی با انعکاس تصاویر سیستم رهیاب ماهواره‌ای بر روی سطح آسفالت اشاره کرد. همچنین این چراغ‌ها در ورودی‌ها و خروجی‌های باریک که عرض آن برای راننده قابل لمس نیست به کمک او خواهند آمد و عرض مسیر را به او گوشزد می‌کنند.

چگونگی در دسترس بودن این امکانات، به تکنولوژی‌ای مربوط می‌شود که مرسدس بنز برای اولین بار به آن دست یافته است. طراحان مرسدس بنز، به کمک چیپ های کامپیوتری و انعکاس دهنده‌های آینه‌ای موفق به رونمایی از این چراغ‌ها شده‌اند.

همانطور که می‌دانید قوانین سخت گیرانه‌ای درباره چراغ های قوی و جدید ال ای دی وجود دارد که دلیل اصلی آن حوادثی است که بر اثر کاهش دید موتورسواران اتفاق افتاده است. حال خبر خوب این است که چراغ های جدید مرسدس بنز قادر به تشخیص موتورسواران و دوچرخه سواران، و تشخیص ارتفاع و عمق نور، با توجه به شرایط آنها می‌باشند. در واقع می‌توانیم این چراغ‌ها را فرصتی دوباره برای موضوع ایمنی در شب بدانیم. البته نباید فراموش کرد که تکنولوژی ساخت این چراغ‌ها بسیار هزینه‌بر است.

نوآوری جدید مرسدس بنز ؛ با نسل جدید چراغ های خودرو آشنا شوید