۱۳۰ سال تلاش مرسدس بنز در سیستم ایمنی خودرو
۱۳۹۶-۰۹-۰۵

130 سال تلاش مرسدس بنز در سیستم ایمنی خودرو

۳۰ سال پیش: کیسه هوای سرنشین جلو در خودرو های مرسدس-بنز ، ایربگ های جانبی برای سرنشینان جلو.

ایمنی خودرو، از دیرباز برای کمپانی مرسدس-بنز، تنها در امنیت راننده خلاصه نشده و همواره ایمنی سایر سرنشینان نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. به همین دلیل برند مرسدس-بنز در سال ۱۹۸۷ برای اولین بار، علاوه بر راننده، برای سرنشین جلو نیز، تکنولوژی کیسه هوا را به کار گرفت. درواقع این اتفاق، پیشرفتی چشمگیر در مسئله ایمنی سرنشینان خودرو بود.

تاریخچه به‌کار گیری کیسه هوا برای رانندگان خودروهای مرسدس-بنز، به اوایل سال ۱۹۸۱ برمی‌گردد. این تکنولوژی برای اولین بار در سال ۱۹۸۸ علاوه بر راننده، به سمت سرنشین جلو نیز اضافه شد. اولین خودروهایی که با این امکان به بازار عرضه شدند، سری S-Class بودند. پس از این اتفاق، به مرور این تکنولوژی به یک استاندارد در میان خودرو های مرسدس-بنز بدل شد.

130 سال تلاش مرسدس بنز در سیستم ایمنی خودرو

در آن سال‌ها، این مهم به نقطه عطفی حیاتی برای برند آلمانی مرسدس تبدیل شد و شروعی برای تغییرات و بهبودهای ایمنی در خودرو های ساخت این شرکت شد. از جمله‌‌ی این بهبود ها میتوان به کمربندهای ایمنی ضد شوک و سیستم ترکیبی ضدجراحت کمربند-کیسه هوا اشاره کرد. بر اساس آزمایشات معتبر، ترکیب این دو تکنولوژی باعث کاهش جراحات وارده بر ناحیه سینه و سر به کمتر از یک سوم شد.

 

منبع: Daimler.com