کنترل مرسدس بنز SLS تقویت شده در چالشی دشوار!
۱۳۹۷-۰۳-۱۳

مرسدس SLS AMG نامی آشنا برای طرفداران مرسدس بنز است. این خودرو ۵۶۳ اسب بخار قدرت دارد و با معیارهای امروزی خودرو، رقم خوبی محسوب می‌شود. اما جالب است بدانید که برای یکی از مالکان این خودرو، این رقم کافی نیست و او به دنبال رقم بالاتری می‌باشد.

همانطور که در فیلم هم اشاره می‌شود، مالک این خودرو با انجام کارهایی از جمله افزودن توربوشارژ به موتور ۶٫۲ لیتری V8 این خودرو، گیربکس تقویت شده، ارتقای نرم افزار ECU و… دست به تقویت خودروی خود زده است. این SLS پس از اضافه شدن این امکانات، ۹۹۰ اسب بخار قدرت دارد که بسیار بیشتر از نمونه استاندارد آن است. اما به نظر می‌رسد این تقویت، کنترل آن را برای رانندگی سخت کرده است.

در همان ثانیه های ابتدایی، خودرو به سمت چپ منحرف شده و وارد چمن ها می‌شود. خوشبختانه آسیبی نمی‌بیند.

راننده SLS یک فرصت دیگر هم دارد. اما کنترل خودرو همچنان برای او سخت است و SLS پس از هرزگردی و لیز خوردن وارد پیست رقیب می‌شود.

البته همانطور که در پایان فیلم مشاهده خواهید کرد، این SLS در مسافت نیم مایل، به سرعت ۳۰۰٫۷۳ کیلومتر رسید که عدد بسیار بالایی است.

نتیجه‌ای که می توانیم از این فیلم بگیریم این است که داشتن یک خودروی قدرتمند از شما، یک راننده ماهر نمی‌سازد. مهارت رانندگی امری است که همیشه جای ارتقا دارد.‌