سیستم انتقال قدرت و شاسی مرسدس بنز کلاس C

عملکرد حرکت/ توقف حالت ECO

بهترین راه برای کاهش سوخت مصرفی و انتشار گاز چیست؟ بهترین راه این است که هرگاه به خودرو نیاز نداریم آن را خاموش کنیم. این یعنی هنگامی که خودرو حرکت نمی­کند موتور خاموش باشد و هنگامی که ترمز را رها می­کنید موتور روشن باشد. این یک روش معمول در خودروهاست.

این سیستم، در هنگام توقف خودرو بصورت خودکار موتور را خاموش می‌کند، مثل زمان ترافیک و یا ایستادنِ پشت چراغ، باعث کاهش مصرف سوخت و انتشار گاز شده و در هزینه­های سوخت صرفه جویی می­کند. این سیستم همچنین به شدت کارآمد، سریع و بی سروصدا می­باشد.

تجهیزات استاندارد

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده

سیستم MATIC4 تمام دیفرانسیل

امکان وجود حداقل اصطحکاک بین موتور و چرخ­های خودرو. این سیستم به خودرو اجازه می­دهد که با جاده یکی شود، این باعث می­شود تا هنگامی که تمام چرخ ها به سمت جلو حرکت می‌کنند، نیرویی مضاعف به خودرو داده شود که راننده می­تواند آن را حس کند. این سیستم در واقع بیشترین رابطه بین دینامیک، کشش و بهره وری در هر حالت رانندگی را تضمین می­کند. گشتاور نیز به یک نسبت ثابت ۴۵ : ۵۵ بین محورهای عقب و جلوی خودرو توزیع شده است.

مهندسان مرسدس بنز این نوع توزیع گشتاور را انتخاب کرده­اند چراکه عقیده داشتند این توزیع بهترین شرایط را برای کنترل کردن خودرو و کشش مطلوب ارائه می­دهد. این سیستم به همراه برنامه­ی ثبات الکتریکی(ESP®) کار می­کند، که بصورت استاندارد در تمامی اتومبیل های سواری مرسدس بنز وجود دارد. در این سیستم به جای قفل­های دیفرانسیلی از قفل­های ۴ETS که به صورت الکتریکی کنترل می­شوند، استفاده شده است.

اگر یک یا چند چرخ، تماس خود با جاده را از دست بدهند، این سیستم به طور اتوماتیک روشن شده و ترمز هر چرخ بصورت جداگانه عمل می کند و به طور همزمان گشتاور با کشش کافی به هر چرخ توزیع می­شود.

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده

پلاگین هیبرید PLUG-IN HYBRID 

تکنولوژی پلاگین هیبرید استاندارد جدیدی را از نظر بهره وری، سیستم رانندگی و راحتی آب و هوا تعریف می کند. کلاس C 350e، راحتی کلاس C را با قابلیت رانندگی شهری-بدون انتشار گازـ تلفیق می­کند. به غیر از قابلیت تولید انرژی برای موتورهای الکتریکی خودرو از طریق بهبود سیستم ترمز، باتری آن نیز می­تواند با استفاده از یک پریز برق شارژ شود. این قابلیت حرکت تا ۱۹ مایل را به تنهایی با استفاده از موتور های الکتریکی تا حداکثر سرعت ۷۰ مایل بر ساعت امکان پذیر می کند. در کلاس C 350e، استفاده از سیستم هیبریدی هوشمند، استراتژی قابل پیش بینی برای خودروهای هیبریدی مرسدس بنز می­باشد. این سیستم هوشمند با در نظر گرفتن محاسبه ی سرعت حرکت جاده و وضعیت ترافیک، سیستم موتور الکتریکی را برای استفاده از حداکثر بهره وری فعال می کند. برای مثال با استفاده از سیگنال رادار کمکی، استراتژی تعویض دنده و پدال لمسی گاز را پیش بینی می‌کند.

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده

سیستم DYNAMIC SELECT

این سیستم  ۵نوع حالت حرکت مختلف را در اختیار شما قرار می­دهد. در هر حالت­ حرکت، ویژگی­های موتور، انتقال و هدایت خودرو تغییر می­کند تا ویژگیهای واقعی آن دینامیک را عرضه کند.

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده