سیستم انتقال قدرت و شاسی مرسدس بنز کلاس C

بهترین راه برای کاهش سوخت مصرفی و انتشار گاز چیست؟ بهترین راه این است که هرگاه به خودرو نیاز نداریم آن را خاموش کنیم. این یعنی هنگامی که خودرو حرکت نمی­کند موتور خاموش باشد و هنگامی که ترمز را رها می­کنید موتور روشن باشد. این یک روش معمول در خودروهاست.

این سیستم، در هنگام توقف خودرو بصورت خودکار موتور را خاموش می‌کند، مثل زمان ترافیک و یا ایستادنِ پشت چراغ، باعث کاهش مصرف سوخت و انتشار گاز شده و در هزینه­های سوخت صرفه جویی می­کند. این سیستم همچنین به شدت کارآمد، سریع و بی سروصدا می­باشد.

تجهیزات استاندارد

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده

امکان وجود حداقل اصطحکاک بین موتور و چرخ­های خودرو. این سیستم به خودرو اجازه می­دهد که با جاده یکی شود، این باعث می­شود تا هنگامی که تمام چرخ ها به سمت جلو حرکت می‌کنند، نیرویی مضاعف به خودرو داده شود که راننده می­تواند آن را حس کند. این سیستم در واقع بیشترین رابطه بین دینامیک، کشش و بهره وری در هر حالت رانندگی را تضمین می­کند. گشتاور نیز به یک نسبت ثابت ۴۵ : ۵۵ بین محورهای عقب و جلوی خودرو توزیع شده است.

مهندسان مرسدس بنز این نوع توزیع گشتاور را انتخاب کرده­اند چراکه عقیده داشتند این توزیع بهترین شرایط را برای کنترل کردن خودرو و کشش مطلوب ارائه می­دهد. این سیستم به همراه برنامه­ی ثبات الکتریکی(ESP®) کار می­کند، که بصورت استاندارد در تمامی اتومبیل های سواری مرسدس بنز وجود دارد. در این سیستم به جای قفل­های دیفرانسیلی از قفل­های ۴ETS که به صورت الکتریکی کنترل می­شوند، استفاده شده است.

اگر یک یا چند چرخ، تماس خود با جاده را از دست بدهند، این سیستم به طور اتوماتیک روشن شده و ترمز هر چرخ بصورت جداگانه عمل می کند و به طور همزمان گشتاور با کشش کافی به هر چرخ توزیع می­شود.

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده

این سیستم ۵ نوع حالت حرکت مختلف را در اختیار شما قرار می­دهد. در هر حالت­ حرکت، ویژگی­های موتور، انتقال و هدایت خودرو تغییر می­کند تا ویژگیهای واقعی آن دینامیک را عرضه کند.

قابل دسترس در مدلهای انتخاب شده