تکنولوژی مرسدس بنز کلاس CLS

تکنولوژی پیشرفته به‌طور رایج

CLS با ابداعات تکنولوژیک تجهیز شده‌است. ابزار استاندارد آن شامل سیستم نوری هوشمند LED چندپرتویی با نور مخصوص روشنایی در روز یکپارچه و دستیار نور پرتو بلند تطبیقی، می‌شوند. این سیستم انقلابی می‌تواند به‌طور اتوماتیک توزیع نور را برای انطباق با هر حالت ترافیکی تنظیم کند، که این باعث روشن‌کردن وسیع و واضح تمام سطح جاده بدون آزار دیگر رانندگان، می‌شود.

ویژگی‌های استاندارد دیگر شامل گرمایش برای صندلی‌های جلو، نورپردازی محیطی و سیستم آنلاین COMAND است که با یک نمایشگر ۸ اینچی رنگی رزولوشن بالا، تکمیل می‌شود.

CLS همچنین گستره‌ای از سیستم‌های ایمنی که به‌طور هوشمند به‌هم متصل هستند را به‌رخ می‌کشد. در میان آن‌ها سیستم هوشمند تصادف COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS است، که خطر برخورد از پشت سر با خودروهای جلویی را از طریق چراغ هشدار فاصله برپایه رادار، که در مجموعه کیلومترشمار و نشانگرها وجود دارد، ترمز دستیار و ترمز جزئی خودکار، کاهش می‌دهد.

دوربین عقب مبدعانه از جمله تجهیزات اختیاری است و در مدل‌های خاصی در دسترس می‌باشد. در کنار این مورد بسته‌های اختیاری دیگری نیز وجود دارند؛ شامل بسته‌ی دستیار رانندگی، که CLS را با ویژگی‌هایی نظیر دستیار نقاط کور تطبیقی، دستیار حفظ لاین حرکت فعال، دستیار فرمان‌پذیری DISTRONIC PLUS و هدایت Stop&Go، بیش از پیش ارتقا می‌دهد.