قدرت مرسدس بنز کلاس CLS

توازن در توان و بازده

مرسدس بنز مدت‌هاست که به کاهش اثرات سوء زیست محیطی خودروهای ما پای‌بند بوده‌است، و این پای‌بندی در ترکیب موتور CLS خود را بروز داده‌است.

متریک‌های کلیدی در صرفه‌جویی در انرژی، شامل سیستم انتقال قدرت ۷G-TRONIC PLUS به‌همراه سیستم روشن و خاموش ECO می‌شود. این سیستم با خاموش‌کردن اتوماتیک موتور در مواقعی که از آن استفاده‌ای نمی‌شود – برای مثال در پشت چراغ راهنمایی – صرفه‌جویی قابل توجهی در سوخت انجام می‌دهد.

 

  • موتورهای دیزل

عملکرد مثال‌زدنی

CLS دو مدل موتور دیزل فوق‌العاده را پیشنهاد می‌دهد، که هر یک برای بیشینه‌کردن مقدار انرژی قابل استحصال از هر قطره سوخت، بهینه شده‌اند.

CLS 220 d تاکنون اولین خودروی ۴ سیلندر دیزلی است که به ترکیب CLS زینت بخشیده‌است و شاکله‌های عملکردی آن برای خودرویی درجه یک از این نوع، شگفت‌آور هستند. این خودرو در سیکل ترکیبی، می‌تواند به ۷/۵۷ مایل بر گالن مصرف سوخت برسد و انتشار دی‌اکسید‌کربن را تا ۱۲۸ گرم بر کیلومتر و مالیات آلایندگی را با شروع از نرخ ۲۳%، کاهش دهد.

در همین حال CLS 350 d مشهور، برای بهبود توان و صرفه اقتصادی، باز طراحی شده‌است. در این خودرو در مقایسه با مدل پیشین، گشتاور در حدود ۸۰ نیوتن‌متر بهبود یافته‌است و به ۶۲۰ نیوتن‌متر رسیده‌است، درحالیکه انتشار گاز دی‌اکسیدکربن تنها ۱۴۲ گرم بر کیلومتر است با مصرف سوختی تا ۴/۵۱ مایل بر گالن به‌صورت ترکیبی.

 

  • موتورهای بنزینی

دینامیک و بهبودیافته

موتورهای بنزینی برای CLS شامل CLS 400 می‌شوند، یک واحد نیرومند ۶ سیلندر که توانایی رسیدن از ۰ تا ۱۰۰ را در ۳/۵ ثانیه دارد. با این حال این موتور به میزان اندک ۱۶۹ گرم بر کیلومتر دی‌اکسید کربن تولید می‌کند، که مالیات آلایندگی را به ۳۰% و مصرف سوخت به‌صورت ترکیب جاده و شهر را به ۷/۳۷ مایل بر گالن می‌رساند – که پیشرفتی قابل توجه در مقایسه با مدل پیشین است.

اگرچه برای آدرنالین خالص و غلیظ، موتور نهایی در گستره بنزینی تولید شده‌است. مرسدس AMG CLS 63 S موتور ۵/۵ لیتری ۸ سیلندر دارای دو توربوشارژ را که به‌طور متناوب توان ۵۸۵ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر را تولید می‌کند، به‌رخ می‌کشد.