راه اندازی تجهیزات تعویض تایر در تعمیرگاه مرکزی ستاره ایران

۱۵ مرداد, ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۲

با ورود و نصب تجهیزات جدید تعویض تایر در تعمیرگاه­‌های شرکت ستاره ایران، از این پس تعویض تایرهای مرسدس بنز در تعمیرگاه مرکزی و سایر شعبه‌­های ستاره ایران در سراسر کشور به صورت خودکار انجام می‌­شود.

مدیر تعمیرگاه مرکزی شرکت ستاره ایران در مورد ویژگی‌­های این دستگاه گفت: «این دستگاه که قابلیت تعویض اتوماتیک تایرهای خودرو را دارد، تولید شرکت هافمن است. هافمن از شرکت­های بزرگ تولید کننده­‌ی تجهیزات تعمیرگاهی پیشرفته در جهان است که تولیدات آن مورد تأیید شرکت مرسدس بنز قرار گرفته و استفاده از آنها از سوی شرکت دایملر توصیه شده است. از جمله ویژگی­های این دستگاه دقت، قدرت و چند منظوره بودن آن است. دستگاه‌­های تعویض تایر هافمن کوادریگای یک، می­توانند تایرهایی تا ۳۰ اینچ قطر رینگ و ۴۷ اینچ قطر لاستیک را به صورت اتوماتیک تعویض کنند، در حالی که دستگاه‌­های تعویض لاستیک معمولی، غالباً توانایی تعویض لاستیک تا ۱۸ اینچ را دارند.»

مهندس صابری در ادامه یادآور شد: «این دستگاه‌­ها با توجه به ارگونومی بدن انسان طراحی شده­‌اند و به همین دلیل انجام هرگونه عملیات توسط اپراتور، دقت و سهولت بیشتری نسبت به سایر انواع دستگاه­‌های موجود دارد. سهولت کنترل، امکان آسیب دیدگیِ حداقل برای اپراتور و تحت کنترل بودن، از جمله ویژگی­‌های بارز دستگاه‌­های تعویض تایر جدید در تعمیرگاه مرکزی ستاره ایران هستند

.

مدیر تعمیرگاه مرکزی شرکت ستاره ایران با یادآوری اینکه احتمال آسیب به تایر و رینگ در شیوه‌­های تعویض سنتی تایر بالا است، گفت: «بسیاری از دستگاه­‌های به‎­کار گرفته شده در تعمیرگاه­‎های کشور امکان تعویض تایرهای بزرگتر از ۱۸ اینچ را ندارند و تعویض آنها به شکل سنتی می­‌تواند باعث آسیب رسیدن جدی به تایر و رینگ شود.»

وی در ادامه به کاربرد این دستگاه­‎ها در تعویض تایرهای خودروهای خاص اشاره کرد و گفت: «دستگاه‌­های تعویض تایر جدید ستاره ایران کارکرد بسیار خوبی در خودروهای خاص از جمله خودروهای ویژه­‌ی تشریفات و خودروهای ضد گلوله دارند.» مهندس صابری همچنین با اشاره به امکان تعویض لاستیک­های Run Flat و قابلیت­های ویژه‌­ی آنها گفت: «تایرهای Run Flat به دلیل ساختار ویژه‌­ی خود این امکان را فراهم می‌­کنند که خودرو پس از پنچری، حدود ۸۰ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهد. این نوع تایر به­طور معمول در خودروهای خاص مورد استفاده قرار می‌­گیرد و به­‌کارگیری آن در سایر انواع خودرو نیز به شکلی روزافزون در حال افزایش است. تعویض تایرهای Run Flat به وسیله‌­ی دستگاه­‌های تعویض تایر «هافمن کوادریگای یک» به سهولت انجام می‌­شود، این در حالی است که تجهیزات سنتی این امکان را ندارند.»

021-41716 داخلی 305 و 307