مرسدس بنز با ESF 2019 به دنبال تسخیر آینده

۰۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

 

مرسدس بنز با ESF 2019 به دنبال تسخیر آینده

مرسدس بنز به عنوان یکی از کمپانی های مطرح طراحی و تولید خودرو در جهان همواره به دنبال بهره گیری از بهترین و جدید ترین فناوری ها برای تولید خودرو های به روز و با کیفیت است. چندین سال است که ایده خودرو های بدون راننده مطرح شده است و کمپانی های برتر دنیا مثل مرسدس بنز به دنبال طراحی و تولید ماشین های راحت و ایمنی هستند که بتواند خودکار و بدون دخالت عامل انسانی به راه خود ادامه دهد و بدون هیچ نگرانی و خطری سرنشینان را صحیح و سالم به مقصد برساند. اگر رویای شما نیز همین است که در خودرو بنشینید و بدون دغدغه کنترل و هدایت ماشین، به نوشیدن چایی و خواندن روزنامه مشغول شوید مرسدس بنز رویای شما را محقق خواهد کرد.

 

مرسدس بنز ESF 2019

مرسدس بنز ESF 2019 ایمن تر از همیشه

تصور کمپانی مرسدس بنز از آینده این است که خیلی سخت میتوان در خیابان ها ماشینی را پیدا کرد که بدون راننده نباشد! تکنولوژی هدایت خودکار خودرو به جایی خواهد رسید که کمتر کسی به فکر آموزش رانندگی باشد. در واقع سیستم هدایت خودکار و رانندگی اتوماتیک در آینده ای نه چندان دور جزو کلیدی ترین فناوری های مطرح در زمینه خودرو سازی خواهند بود.

البته این تازه آغاز راه است. مرسدس بنز پا را فرا تر گذاشته است. اگر یک خودرو طوری طراحی شد که نیازی به کنترل و هدایت عامل انسانی نداشت باید در طراحی صندلی ها و ایمنی آن ها نیز تجدید نظر نمود. حالت نشستن، کمربند ایمنی و تقریبا همه چیز نیاز به باز طراحی دارد. حتی میتوان به چرخاندن 180 درجه ای صندلی های جلو فکر کرد. چیزی شبیه به کوپه های قطار مسافری. خلاصه این که هدایت خودکار ماشین مرسدس بنز شاید در نگاه اول صرفا یک تغییر به نظر بیاید ولی مطمئن باشید به یک تحول منجر خواهد شد.

تمام دغدغه مرسدس بنز این است که بتواند خیال سرنشین را از جهت ایمنی راحت کند. همه ما تجربه نشستن در ماشینی را که راننده اش بدون رعایت اصول ایمنی رانندگی میکند، داشته ایم. اگر اطمینان کامل نسبت به فناوری هدایت خودکار حاصل نشود همان حس در ما تکرار خواهد شد. پس باید نشست و دید مهندسین و طراحان مرسدس بنز برای راحتی و ایمنی ما چه فکری کرده اند.