مرسدس بنز و فناوری پارک خودکار ماشین

۰۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

مرسدس بنز و فناوری پارک خودکار ماشین

مرسدس بنز باز هم خبر های خوشی دارد. هر گاه با تاکسی یا اسنپ به محل مورد نظر خود میروید دیگر نگران پارک کردن وسیله نقلیه خود نیستید. هزینه کرایه را پرداخت میکنید و از ماشین پیاده میشوید. ولی اگر با مرسدس بنز شخصی خود به محل کار یا جای دیگری میروید چطور؟ شاید باز هم اوضاع فرقی با حالت قبل نکند. مرسدس بنز و بوش با همکاری هم در حال پیگیری فناوری پارک خودکار ماشین با رویکرد های جدیدی هستند که ما در این مقاله به دنبال توضیح آن هستیم. مایکل هافنر، یعنی همان شخصی که پیگیر این پروژه در کمپانی مرسدس بنز است، میگوید ما سریع تر از خیلی های دیگر به سمت دستیابی به فناوری رانندگی خودکار میرویم. عملیات پارک کردن بدون راننده یعنی همان اتفاقی که در آزمایشگاه مرسدس بنز در حال رخ دادن است نشان میدهد مرسدس بنز چه مقدار در این فناوری پیشرفت داشته است. اگر اطلاعات دست اول بیش تری از این فناوری میخواهید عبارت Automatic Valet Parking گوگل کنید. کلیپ های جالبی خواهید که باور این فناوری را برای شما آسان تر میکند. البته فعلا این فناوری در مرحله ای است که نیاز به پارکینگ مخصوص دارد تا همه چیز کاملا کنترل شده پیش برود.

 

مرسدس بنز از گوشی هوشمند کمک میگیرد

البته سال هاست که کمپانی های مختلف در حال تحقیق و بررسی این فناوری هستند ولی نکته جالب توجه این است که مرسدس بنز برای گسترش این فناوری از گوشی های هوشمند کمک گرفته است. امروزه با توسعه لحظه به لحظه گوشی های هوشمند هیچ کمپانی بزرگی نمیتواند بدون توجه به همگام سازی فناوری های جدید خود با این گوشی های هوشمند به راه خود ادامه دهد. مرسدس بنز هم طبیعتا از این قاعده مستثنی نیست. فرض کنید دم در پارکنیگ میرسید و از ماشین خود پیاده میشوید. با گوشی هوشمندی که در دست دارید به مرسدس بنز خود دستور میدهید تا با پای خودش برود و جای مخصوص خود را پیدا کند. به لطف حسگر های موجود در پارکینگ مکانیزه ای که توسط بوش به کار گرفته شده است، مرسدس بنز خودش راه را پیدا میکند. پس دیگر جای نگرانی نخواهد بود. گرهارد اشتایگر، رییس یکی از واحد های تجاری کمپانی بوش میگوید: ما با بهره گیری از زیر ساخت های هوشمند و همگام سازی آنها با وسیله نقلیه، موفق شده ایم خیلی زود تر از آنچه انتظارش را داشتیم به نقطه مطلوب برسیم. باید بنشینیم و منتظر بمانیم تا با فراگیری این تکنولوژی در تمام نقاط جهان، از شر پارک کردن ماشین خلاص شویم.

یک مزیت دیگر با پارک خودکار مرسدس بنز

پر واضح است که هر کاری توسط کامپیوتر یا گوشی هوشمند انجام شود بسیار سریع تر و دقیق تر از حالت دستی خواهد بود. محاسبات خیلی سریع تر از آن چه فکر کنیم انجام میشود و پس از همگام سازی، همه چیز با موفقیت انجام میشود. حالا فرض کنید تمام وسیله های نقلیه پارک شده در یک پارکینگ با فناوری پارکینگ خودکار، جا خشک کرده اند. این یعنی 20 درصد بهره وری بیشتر و بازدهی بالا تر. چرا که ماشین ها مرتب و منظم و بدون دخالت انسانی کنار هم قرار گرفته اند. هیچ جای نگرانی نیست چرا که اگر وسیله ای جلوی مرسدس بنز سبز شود او میفهمد و خودکار ترمز میکند.

اولین پارکینگ هوشمند مخصوص که سازگار با فناوری پارک خودکار است با همکاری دو کمپانی مرسدس بنز و بوش آماده شده است. پس از اخذ تمامی مجوز های لازم از مقامات مربوط و کسب استاندارد های مورد نیاز، این پارکینگ آماده بهره داری است.

رانندگی خودکار فناوری جدیدی نیست ولی ریزه کاری های زیادی نیاز دارد که روز به روز این فناوری را کامل تر و دقیق تر میکند. مرسدس بنز به عنوان یک کمپانی پیش رو در زمینه رانندگی خودکار، ایمنی و اطمینان در این فناوری را تا حد قابل قبولی رشد داده است. خیلی بعید نیست که یک روز بدون دغدغه رانندگی خودرو به دنبال انجام کار های روزمره خود باشیم در حالی که در مرسدس بنز نشسته ایم و به سمت مقصد حرکت میکنیم. شک نکنید که شما لایق بهترین ها هستید و فرصت ها نامحدود هستند. فقط کافی است از حرکت کردن نترسیم و هر جا که ایستاده ایم به نقاط دوردست فکر کنیم. مثل مرسدس بنز.