فراتر از امنیت با مرسدس بنز کلاس E

۰۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

فراتر از امنیت با مرسدس بنز کلاس E

شاید اگر در فناوری بخواهیم اسم یک کمپانی پیشتاز را بیاوریم اولین اسمی که به ذهن خواهد آمد، مرسدس بنز است. هزینه های زیادی که این شرکت برای به دست آوردن تکنولوژی های روز دنیا و استفاده از آنها در خودرو های تولیدی اش میکند، کار رای برای رقیبانش سخت کرده است. هر دفعه که مرسدس بنز مدل جدیدی از مدل جدیدی رونمایی میکند همه منتظر فناوری های تازه ای در زمینه رفاه و امنیت خودرو هستند. مرسدس بنز کلاس E سوگلی این کمپانی است که مرسدس بنز آخرین تکنولوژی های خود را در آن قرار داده است. برای مثال خاموش و روشن شدن چراغ های ترمز بصورت صفر و یکی نیست. بلکه به میزان فشاری که راننده بر پدال ترمز وارد میکند چراغ روشن میشود. این فناوری چشمان راننده ماشین پشتی را از خیره شدن به لامپ های قرمز مرسدس بنز در پشت چراغ قرمز خیابان، حفظ میکند. هم چنین پهنای لامپ های LED پشت، افزایش پیدا کرده تا مطمئن باشیم خودروی عقبی متوجه ترمز کردن مرسدس بنز شده است. ضمنا با تلفیق لامپ های Multibeam و Matrixlight میزان روشنایی چراغ ها به طور چشمگیری زیاد شده است. با این ترکیب دیگر نور لامپ های خودرو چشمان راننده ماشین جلویی را اذیت نمیکند. تغییر از حالت نور بالا به نور پایین و برعکس برای اولین بار با مکانیزم کاملا برقی انجام میگیرد. مرسدس بنز معتقد است آینده در دستان کمپانی هایی است که به فکر تولید انبوه ماشین های برقی باشد. کاملا برقی، یعنی سوخت ماشین شما برق است و باید مثل گوشی هوشمند آن را شارژ کنید.

حسگر های مرسدس بنز کلاس E

وقتی باران بگیرد، حسگر های مرسدس بنز کلاس E تشخيص ميدهند که نباید به خاطر هوای بارانی با نور مستقیم باعث آزار دیدن چشم های راننده ماشین جلویی شد. حتی اگر حسگر ها به هر دلیل از کار افتاده باشند، مرسدس بنز از حرکت سریع برف پاک کن ها این موضوع را میفهمد و حالت نور را تنظیم میکند. حال فرض كنيد در جاده بعد از پیچ یک مرسدس بنز با یک وسیله نقلیه دیگر تصادف کرده است. مرسدس بنز جلویی به عقبی اطلاع میدهد و خطر را از او دفع میکند. یا برای مثال اگر یک چاله بزرگ وسط جاده باشد که نیاز به توجه مضاعف راننده دارد، باز هم مرسدس بنز جلویی، مرسدس بنز عقبی را مطلع میسازد و به همین سادگی او را نجات میدهد. این یعنی ایمنی بیش تر صرفا با یک ارتباط گیری ساده بین دو ماشین.

هيجان زده میشوید وقتی بشنوید میتوانید با گوشی هوشمندی که در دست دارید ماشین خود را در پارکینگ هدایت کنید. اگر قصد بیرون رفتن دارید، وسیله نقلیه شما خودش بیرون بیاید و منتظر شما بماند. یا این که وقتی به منزل رسیدید خودش با تشخیص مسیر درست خودش را پارک کند. البته شما میتوانید مرسدس بنز را با گوشی هوشمند خود کنترل کنید. حسگر بعدی که میخواهیم به شما معرفی کنیم در رابطه با تشخیص عابر پیاده در خیابان است. اگر ما به هر دلیل نسبت به عابر پیاده بی توجه باشیم، این خودروی هوشمند خودش سیستم ترمز را فعال میکند و خطر را برطرف میکند.

ایمنی مرسدس بنز کلاس E

گوشی هوشمند شما باز هم به کمک مرسدس بنز خواهد آمد. اگر موبایلتان مجهز به تکنولوژی NFC باشد به راحتی میتوانید به جای استفاده از کلید، از تلفن همراهتان برای باز و بسته کردن قفل امنیتی ماشین بهره بگیرید. ولی این تمام قصه نیست. دوباره به صحنه تصادف برگردیم. تجربه نشان داده است در موقع خطر نقاط مرکزی تر خودرو، امنیت بالا تری دارند. این یعنی اگر مرسدس بنز بتواند خطر را تشخیص دهد، قبل از برخورد دو اتومبیل با یکدیگر سرنشین را با جا به جا کردن خودکار صندلی، از خطر نجات میدهد. یک فناوری جدید که مرسدس بنز نام آن را PRE SAFE گذاشته است. به اين معنا كه حسگر های خودرو به کمک عوامل بازدارنده خطر می آیند و قبل از جدی شدن ماجرا، با تغییراتی در مکانیک ماشین، احتمال سلامت سرنشین را بالا میبرد. يك مثال دیگر میزنم تا کاملا واضح شود. فرض کنید یک ماشین از پشت با سرعت زیاد در حال آمدن است. خطر دارد شما را تهدید میکند. حسگر ها به سرعت متوجه خطر میشوند و با بیش ترین نور ممکن به راننده ماشین عقبی هشدار میدهند. اگر این هشدار کارساز نبود، ماشین هوشمند شما خودش به صورت خودکار دست به تغییر سرعت خود میزند تا میزان ضربه ای را که بعد از تصادف به سرنشین وارد میشود کاهش دهد.