ایمنی مرسدس بنز در تصادفات

۱۷ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

ایمنی مرسدس بنز در تصادفات

یکی از پرخطر ترین تصادفات جاده‌ای مواردی  است که برخورد جانبی صورت گیرد. همواره ایمنی سرنشینان در برخورد جانبی مد نظر بوده است و برای سال‌های متمادی PRE-SAFE®  سیستم‌های حفاظتی اتومبیل‌ها را در برخورد های جانبی بررسی کرده است و پروتکل‌‌های پیشگیری از صدمات در طراحی کلاسیک مرسدس بنز لحاظ می‌شود. نتیجه این پروتکل‌های سخت‌گیرانه سیستم حفاظتی است که از جان مسافران انجام خواهد شد. اقدامات پیشگیرانه‌ای که پیش از حادثه و پس از حادثه تاثیر مثبت خواهد داشت. سیستم‌های حفاظتی مرسدس بنز به راننده کمک می‌کند تا کنترل بیشتری بر اتومبیل داشته باشند و حسگرهای خرابی تمامی اجزای اتومبیل ، راننده را از قابلیت‌های خودرو آگاه میکند و احتمال خطر را کمتر خواهد کرد. PRE-SAFE® شرایطی را به نحوی پیش می‌برند که در نهایت اتومبیل پیش از بروز خطر تحلیل درستی از موقعیت به راننده بدهد و تا حد امکان از تصادف جلوگیری خواهد کرد. اثر حفاظتی سیستم‌ها با ایجاد سیستم‌های هماهنگ آنالیز درستی از موقعیت به شما خواهند داد.

این روزها می‌توان ادعا کرد PRE-SAFE®  می‌تواند برخوردهای قریب‌الوقوع را پیش بینی کند. برای مثال اگر تصادف در محل تقاطع اتفاق بیفتد، سنسورهای رادار مرسدس بنز در فاصله نزدیک پیش از برخورد خطر را تشخیص میدهد و از برخورد جلوگیری خواهد کرد. در صورت برخورد جانبی بر خلاف برخوردهای مربوط به جلو یا عقب، بدنه کاملا به سمت داخل مچاله می‌شود. چنین حوادثی ضربات سنگین به سرنشینانی وارد خواهد کرد که سمت درب‌های اتومبیل نشسته‌اند. PRE-SAFE  با فعال کردن سیستم ایمنی در قسمتهای جانبی، در زمان‌های برخورد قریب الوقوع سرنشینان را از منطقه خطر دور نگه خواهد داشت.

کاهش تلفات حین تصادف با مرسدس بنز

  سیستم‌های ایمنی مرسدس بنز در کسری از ثانیه برخورد را پیش بینی می‌کنند و کیسه هوا را فعال میکند. به سرعت این کیسه‌ هواها باز می‌شود و می‌تواند جلوی ضربه را به سرنشین بگیرد. ضربه جانبی می‌تواند آسیب جدی به سرنشین وارد کند و ایجاد حائلی میان سرنشین و بدنه می‌تواند فاصله بین سرنشین و درب را افزایش دهد و ضربه بکاهد و همزمان میزان نیرویی که به سرنشین وارد میشود. کاهش داده میشود. آزمایشات نشان می‌دهد که سیستم تشخیص برخورد در عملکرد راننده تاثیر چندانی ندارد و در کنترل وسیله نقلیه تغییری ایجاد نمی‌کند و تنها به عنوان یکی از سیستم‌های اضافی در دسترس سرنشینان قرار میگیرد.

استفاده از ریکشن‎‌های طبیعی بدن

صدایی که پس از تصادف بلند می‌شود به شدت آزار دهنده است. حتی در مواردی ریکشن‌های عصبی در پی خواهد داشت. شاید از نظر بلندی صدا و نوع آن در حال عادی مشکلی وجود نداشته باشد اما به دلیل اینکه این صدا ناگهانی ایجاد می‌شود و گوش نمی‌تواند خود را با آن تنظیم کنند ممکن است آسیب رسان باشد. مرسدس بنز از رفلکس طبیعی بدن برای آماده سازی گوش سرنشینان برای صدای بلند که حین تصادف ایجاد می‌شود استفاده خواهد کرد. تکنیکی که طبیعت انسان برای مقابله با صدای بلند به کار می‌برد بسیار هوشمندانه است. عضله‌ای در گوش میانی وجود دارد به نام استاپدیوس، این عضله در مقابل صداهای بلند با انقباض با انقباض واکنش نشان می‌دهد. انقباض عضلهای کوچک که ارتباط بین الاله گوش و گوش داخلی را تغییر می‌دهد باعث محافظت سیستم شنوایی در برابر فشارهای زیاد صوتی میشود. مرسدس بنز از این ریکشن طبیعی بدن برای بازتاب صدا استفاده میکند و سیستمی با عنوان گوش بیومکانیکی راه انداخته و با نوآوری جدید سیستم PRE-SAFE® به تمامی جزئیات سلامتی شما توجه شده است. حین حادثه ممکن است نویز شدیدی ایجاد شود که برخی افراد به این نویز واکنش حساسیتی نشان می‌دهند. به همین دلیل سیستم حفاظتی تعبیه شده است که در صورت شناسایی خطر سیگنال‌های تداخل کوتاهی را از طریق سیستم صوتی خودرو منتشر می‌کند. این سیگنال می‌توان رفلکس استاپدیوس را تحریک کند. به این ترتیب گوش خود را برای صداهای بلند آماده میکند و زمانی که صدای اصلی نویز ایجاد می‌شود با آمادگی که سیستم حفاظتی به گوش داده است، از آسیبهای جدی به سیستم شنوایی جلوگیری خواهد کرد.  

 

محافظت مرسدس بنز از کوچولوها!

محافظت مرسدس بنز برای ایجاد فضایی ایمن برای کودکان و ایجاد ایمنی برای کودک همواره بهبود میابد. سیستم‌های حفاظتی PRE-SAFE® با ارائه کمربندهای ایمن برای کودکان و عناصر حفاظتی، پس از تشخیص ضربه تمامی محافظت‌های لازم برای کودک را به ارمغان می‌آرود. مرسدس بنز نشان داده است که می‌توان امنیت بیشتری برای کودکان در نظر گرفته است. عملکردهای یکپارچه صندلی و تشخیص علائم حیاتی کودک از عواملی است که سلامت کودک را حین تصادف تنظیم می‌کند. زمانی که خطر از طریق سنسورهای خودرو حس می‌شود سیگنالی به صندلی کودک ارسال می‌شود. صندلی به صورت اتومات عملکردهای حفاظتی را فعال خواهد کرد.

 

خطر تصادف در شتاب بالا

وسایل نقلیه هر روز بیشتر به اتوبان‌ها راه پیدا می‌کند و اتوبان به معنای سرعت بالاست. اتومبیل، وانت، کامیون و حجم وسیعی از خودروها با شتاب بالا در اتوبان حرکت می‌کنند. شتاب باعث می‌شود تا کنترل اتومبیل سخت شود و اگر به موقع ترمز نگیرید ممکن است با خطر مواجه شوید. هر  تغییر مسیر ممکن است منجر به تصادف شود و یا خستگی شما در کنترل اتومبیل می‌توان حادثه ساز باشد. فاصله با اتومبیل روبرو باید در حدی باشد که بتوانید فرصت کافی برای عکس العمل نشان داده داشته باشید. فاصله تا تصادف اغلب خیلی کوتاه است و اگر ترمز نکنید ممکن است نتوانید از برخورد جلوگیری کنید. اشتباه انسانی عامل اغلب تصادفات است. فاصله ناکافی ضریب خطا را بیشتر می‌کند. دیر ترمز کردن از دلایل اصلی تصادفات جاده‌ای است. سیستم‌های هشدار مرسدس بنز به شما در تصمیم‌گیری سریع و درست کم خواهند کرد.