خدمات پس از فروش مرسدس بنز

۲۲ فروردین, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰

خدمات پس از فروش مرسدس بنز

کارخانه‌ها در آینده چه شرایطی خواهند داشت؟ خدمات مرسدس بنز چگونه ارائه می‌شود؟ چه کسی یا چه ارگانی مسئولیت خدمات پس از فروش مرسدس بنز را بر عهده خواهد گرفت؟ آیا ورود به دنیای اتومبیل‌های الکترونیک تغییری در خدمات پس از فروش ایجاد خواهد کرد؟ حال که تمامی سیستم‌های اعلام خرابی دستگاه به صورت اتومات و الکترونیکی عمل می‌کند شیوه‌های سنتی خدمات مرسدس بنز می‌تواند پاسخگو باشد؟

واقعیت این است که ورود به دنیای مرسدس بنز الکترونیکی به معنای تغییر خدمات پس از فروش مرسدس بنز است. فرآیند‌ها، تجهیزات، نیازهای پرسنل و قطعات تغییرات چشم‌گیری خواهد داشت. اتومبیلهایی که به شیوه خودکار رانندگی می کنند نیز تغییرات اساسی خواهند کرد. به این ترتیب نیاز است که در ایستگاه‌های شارژ امروزی به جای پمپ بنزین‌های سنتی، جایگاه‌هایی برای تعمیرات خاص این اتومبیل‌ها قرار داده شود که به کلی عملکردشان با تعمیرگاه‌های سنتی تفاوت دارد. افرادی که با تلفن همراه و آنالیز داده‌ها تعمیر خواهند کرد. تعمیرگاه‌هایی که به جای تعویض روغنی، عینک واقعیت مجازی به چشم میزند و تغمیرکارانی که به جای تخصص برای مکانیک خودرو متخصص نرم افزار هستند.
 

تیم تخصصی خدمات پس از فروش مرسدس بنز

خدمات پس از فروش مرسدس بنز در جهان زبانزد است. تیم مرسدس بنز فروش را تنها مرحله اول مواجه با مشتری می‌داند و همواره کنار او خواهد ماند که سواری راحت و ایمن و بی دردسر داشته باشد. این شرکت ارزش خاصی برای خدمات پس از فروش قائل است. فروش مرسدس بنز در آسیا افزایش چشمگیری داشته است و مرسدس بنز تلاش کرده است که با مشتریان آسیایی خود نیز وفادار بماند. تمامی سیستم‌های تعمیرات را در دسترس مشتریان قرار دهد و در زمینه تامین قطعات هیچگاه کم گذاشته نشود. خدمات برتر و انتقال خدمات حرفه‌ای به هر نقطه از جهان به همراه تجارت کارآمد قطعات یدک و تامین همیشگی تمامی قطعات مورد نیاز برای اتومبیل، همچنین ایجاد قالب‎‌های خدمات پس از فروش و تامین قطعات در هر کجا که اتومبیل به فروش میرسد و حتی ایجاد کسب و کارهای موفق در زمینه فروش قطعات و تعمیرات در تمامی نقاط جهان بخشی از تلاش‌های مرسدس بنز برای ارائه خدمات پس از فروش به هر جایی  که مرسدس بنز در حال تردد است.

خدمات تعمیر مرسدس بنز نباید از سرعت پیشرفت کارخانه‌های تولیدی عقب بماند

سرعت پیشرفت تکنولوژی در کارخانه‌های مرسدس بنز به قدری زیاد است که مراکز خدمات رسانی در سراسر جهان ممکن است از این پیشرفت‌ها جا بماند و در فرآیند تعمیرات اختلال ایجاد شود. یکپارچه سازی خدمات پس از فروش مرسدس بنز و بالا نگه داشتن سطح آگاهی و تسلط مراکز و تامین قطعات برای تمامی مدل‌های تولیدی کار ساده‌ای نیست. در این راستا پروژه خرده فروشی ASR را در بسیاری از کشورهای جهان آغاز کردیم و در 26 کشور و 4 قاره این طرح به اجرا درآمده است. هر ساله مشاوره‌های متعدی و آموزشهای تخصصی  کارگاه‌های آموزشی فوزو در محل روزولت-گواتمالا به عنوان پروژههای آزمایشی به اجرا درآمد.


 

مشاوره کلید موفقیت خدمات پس از فروش مرسدس بنز

با مشاوره حرفه‌ای می‌توان بهره‌وری کارگاههای تعمیرات را افزایش داد. خدمات با مشاوره حرفه‌ای هم سودمندتر است و سود و کارآمدتر برای مشتری. سود حاصل از فروش قطعات افزایش پیدا میکند و خدمات تعمیرات نیز بهینه خواهد شد و در کنار آن، مشتری همراه اطمینان خواهد داشت که تعمیرات دستگاه به راحتی انجام میشود. تیم مرسدس بنز، ایده‌های مشورتی نابی که متناسب با شرایط محلی و نیازهای مشتریان است که ارائه میدهد. تمرکز این مشاوره‌ها بر تعمیرات دستگاه‌های کامیون تولیدی شرکت مرسدس بنز است. مشاوره با تجزیه و تحلیل داده‌اهی محلی آغاز میشود. به این ترتیب پتانسیل بهینه‌سازی فرآیندها و سازمان‌ها و خدمات پس از فروش کارامدتری را برای کامیون‌های مرسدس بنز ارائه می‌شود. به این ترتیب می‌توان برای هر مشتری اقدامی مشخص و دقیقا مطابق با شرایط اتومبیل انجام داد تا بدون هدر دادن وقت و هزینه دستگاه به عملکرد صد درصد برسد.

با توجه به گستردگی چالش‌ی پیش رو در زمینه خدمات پس از فروش مرسدس بنز در جهان، لازم است که برنامه‌های متعددی برای آموزش و پژوهش در دستور کار قرار گیرد. برنامه‌هایی که با آزمون و خطا و سنجش داده‌ها به سرعت ایرادات را رفع کند و خدمات متناسب‌ و کارآمدی را به مشتریان ارائه کند.

چالش بهینه سازی سیستم‌های خدمات پس از فروش مرسدس بنز

بهینه سازی فرآیند خدمات پس از فروش حیاتی است. جزئیات بسیاری وجود دارد که مشتریان و تعمیرکاران را درگیر خواهد کرد و لازم است که با بازنگری هر چند وقت یکبار در سیستم ارائه خدمات نواقص برطرف شود. لازم است مشخص شود که کدام تعمیر و کدام اقدام در مورد دستگاه به نتیجه مورد نظر منتج نشده و رضایت مشتری را نداشته است. در زمینه مشاوره برای خرید قطعه نیز به صورت مستمر باید نظارت صورت گیرد که نه تنها قطعه همواره در دسترس باشد کمبودی وجود نداشته باشد، بلکه بررسی شود که آیا لزوم تعویض قطعه به واقع وجود دارد یا امکان تعمیر نیز فراهم است. نکته مهم دیگر آنکه معمولا مشتریان برای انتخاب قطعه به مشاوره احتیاج دارند. این مشاوره به مدل اتومبیل و نوع قطعه و حتی سال ساخت اتومبیل وابسته است که مشاوره در این زمینه کار افراد مجرب است. سیستم خدمات پس از فروش مرسدس بنز هواره کارگاه آموزشی را برای تمامی محصولات موجود در بازار برگزار می‌کند و قطعه فروشان در سراسر جهان لازم است که از آموزش‌های به روز بهره‌مند شوند. روند فعلی تولیدات خودرو با پیچیده‌گی‌هایی همراه است که صنایع وابسته را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. چالش سازگار شدن تمامی مراکز خدمات پس از فروش مرسدس بنز با این تغییرات و حرفه‌ای سازی و به روزرسانی کارگاه‌های تعمیرات و توسعه مهارت تعمیرکاران را می‌طلبد. مرسدس بنز همواره برنامه‌های جامعی در این خصوص ارائه می‌دهد.