دیجیتالی شدن فروش و خدمات پس از فروش مرسدس بنز

۱۸ فروردین, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰

 

دیجیتالی شدن فروش و خدمات پس از فروش مرسدس بنز

مرسدس بنز با دیجیتالی شدن در فروش و خدمات پس از فروش، به جلو حرکت می کند و تمرکز خود را بر روی خواسته های مشتری بیشتر می کند. استراتژی فروش جهانی بنام "بهترین تجربه مشتری 4.0" به طور مداوم مشتریان و نیازهای آنها را در اولویت و تمرکز ویژه قرار می دهد. به همین دلیل است که تماس بین مرسدس بنز و مشتریانش در ماه های اخیر عمدتا از طریق کانال های دیجیتال بی شماری صورت گرفته است. نمایندگان فروش جهانی این برند خیلی سریع ارائه خلاقانه و بدون تماس ارائه می دهند تا بهترین خدمات و پشتیبانی ممکن را حتی در مواقع دشوار به مشتریان خود ارائه دهند.

در سال 2016، مرسدس بنز اولین تولید کننده اتومبیل در آلمان بود که یک فروشگاه اینترنتی سراسری در کشور برای محصولات جدید را معرفی کرد، که فقط یک سال بعد گسترش یافت و شامل خرید آنلاین خودروهای پیش فروش شده بود. فروشگاه آنلاین مرسدس بنز برای اتومبیل های جدید در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون بیش از هفتصد هزار بازدید داشته است. فروشگاه آنلاین مرسدس بنز برای اتومبیل های جدید ، انتخابی مستمر از حدود یک هزار وسیله نقلیه را با شرایط جذاب ارائه می دهد که در صورت تمایل می تواند در مدت چهارده روز مستقیماً به مشتریان تحویل داده شود. مدلهای جدید به محض راه اندازی در دسترس هستند. با گزینه Home Delivery ، تعداد بازدیدکنندگان از بستر فروش آنلاین در آلمان بین آوریل و ژوئن سال جاری حدود 70 درصد افزایش یافته است. هم اکنون در بیش از 14 بازار فروشگاه های آنلاین مرسدس بنز برای فروش خودروهای پیش فروش و جدید وجود دارد.

دیجیتالی شدن خدمات پس از فروش

دیجیتالی شدن روند فروش مرسدس بنز همچنین شامل مرکز خدمات پس از فروش نیز می شود. مشتریان از امکانات جدید دیجیتال قدردانی می کنند و به طور فزاینده ای از آنها استفاده می کنند.

همراه با خدمات پذیرش و ترخیص در محل، مراجعه مشتریان به برخی از نمایندگی های مرسدس بنز حتی می تواند به طور کامل بدون آنها اتفاق بیفتد. دیجیتالی شدن خدمات پس از فروش در آینده همچنین مجوز دیجیتال و پرداخت خدمات را نیز شامل می شود. یکی دیگر از این خدمات، امکان پذیرش و ترخیص بدون تماس است که باعث صرفه جویی در وقت مشتریان می شود.

علیرغم تمام پیشنهادات دیجیتال، مراجعه حضوری به نمایندگی ها به عنوان بخش اساسی در مراجعه مشتری محسوب می شود. هنگامی که مشتریان نتوانستند در حین تعطیلات نمایندگی ها ناشی از بیماری همه گیر کووید 19 وارد نمایشگاه شوند، نمایندگی های فروش مرسدس بنز ارتباط مشتری را از طریق گزینه های دیجیتالی توسعه داده و گسترش دادند.  فیلم های کوتاه به جای ایمیل یا تماس تلفنی بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته اند. هرکسی که مایل به مشاوره برای ورود به نمایندگی نیست، می تواند از طریق گفتگو زنده با یک متخصص محصول صحبت کند و دور تا دور خودرو مورد نظر را نشان دهد، یا در مورد تماس یا خدمات آینده در مورد تماس ویدیویی گفتگو کند. این نوع ارتباطات پیوند اعتماد شخصی را با ارتباط مستقیم ، اما "از راه دور" پیوند می دهد. بریتا زیگر می گوید: "تعامل شخصی و چهره به چهره همیشه مهم خواهد بود، اما حتی بازدید از نمایندگی های فروش ما در حال تحول دیجیتالی هستند." اگر مشتری اطلاعات عمیق تری در مورد سیستم کمک یا اطلاعاتی در مورد سیستم MBUX بخواهد، می تواند در هر زمان و بدون قرار ملاقات و از هرجای دیگر این کار را انجام دهد. بسیاری از فیلم های توضیحی بصورت مجازی در برنامه Mercedes me یا کانال YouTube وجود دارد.

خدمت "تعمیرگاه قابل مشاهده" همچنین در هنگام مراجعه به مرکز خدمات، انعطاف پذیری بیشتری را به شما ارائه می دهد و همچنین شفافیت و صرفه جویی در وقت را برای مشتریان فراهم می آورد. بحث و گفتگو در مورد تعمیرات احتمالی بیشتر به طور مستقیم در خودرو، برای مشتری و تکنسین ها آسانتر می کند. این تکنسین وسیله نقلیه را در حین سرویس از چندین زاویه فیلمبرداری می کند و توضیحات مفصلی درباره هرگونه توصیه برای کار بیشتر می دهد. مشتری فیلم را به همراه حدود قیمت دریافت می کند. در صورت تمایل، مشتری می تواند به سادگی بر روی موافقت و راهنمایی تعمیرگاه برای انجام کار کلیک کند.