فیس لیفت جدید کلاس ایی مرسدس بنز 2020

۱۴ فروردین, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰

فیس لیفت جدید کلاس ایی مرسدس بنز 2020

هم اکنون خودرو هوشمند وارد مرحله هیجان انگیز و پویایی شده است. مدل های چهاردر و استیشن کلاس E به عنوان اولین نمایندگان این کلاس، یک بروزرسانی جامع را پشت سر گذاشتند. هر دو مدل در تابستان سال 2020 وارد نمایندگی های اروپایی می شوند. نسخه کشیده چهاردر ( مخصوی بازار چین) و همچنین کوپه و کروکی به زودی پس از آنها عرضه خواهند شد.

کلاس E جدید دارای جدیدترین نسل سیستم های کمکی رانندگی مرسدس بنز است که پشتیبانی لازم را به رانندگان ارائه می دهد. این امر به ویژه از سطح بالایی از ایمنی فعال برخوردار است. بطوریکه اگر راننده عکس العملی از خود نشان ندهد، این سیستم ها قادر به واکنش نشان دادن هستند. تشخیص بودن یا نبودن دست راننده برروی فرمان هم اکنون بر مبنای حسگرهای مخصوص عمل می کند. این امر باعث افزایش راحتی راننده هنگام رانندگی در حالت نیمه اتوماتیک می شود. از آنجا که برای اطلاع از سیستم های کمکی که راننده هنوز کنترل کلاس E را برعهده دارد، برای نگه داشتن فرمان کافی است. یک لحظه حرکت فرمان، یعنی یک حرکت کوچک فرمان، بعنوان بازخورد کنترل راننده برروی فرمان توسط سیستم دریافت می شود. فرمان جدید دارای یک صفحه لمسی با حسگرهای مناسب برروی دایره فرمان است. این حسگرها تماس و نگاه داشت فرمان توسط دستان راننده را ثبت می کنند. اگر سیستم تشخیص دهد که راننده برای مدت مشخصی دست خود را بر روی فرمان ندارد، یک اخطار صوتی هشدار دهنده شروع می شود که در صورت ادامه عدم فعالیت راننده، در نهایت سیستم کمکی توقف اورژانس را فعال می کند.

به صورت استاندارد، کلاس E با سیستم کمکی ترمز فعال ( (Active Brake Assist) ارائه می شود که در بسیاری از مواقع قادر به استفاده از ترمز خودکار برای جلوگیری از تصادف یا کاهش شدت آن است. این سیستم همچنین قادر به ترمزگیری در مواجهه با وسایل نقلیه ثابت و عبور از عابران پیاده با سرعت مجاز در شهر و حتی بسته به شرایط، از تصادف جلوگیری می کند. به عنوان بخشی از بسته کمکی رانندگی، اکنون این امکان وجود دارد که از  ورود به مسیر عبوری مقابل جلوگیری شود.

برخی از عملکردهای رانندگی هوشمند به صورت اختیاری می توانند به بسته کمکی رانندگی اضافه شوند. آن سیستم ها شامل: Active Speed ​​Limit Assist ( سیستم محدودیت سرعت ) هستند که از داده ها و اطلاعات نقشه از Traffic Sign Assist ( سیستم خواندن تابلوهای محدودیت سرعت ) برای پاسخ به تغییرات در محدودیت سرعت استفاده می کنند. تنظیم سرعت مبتنی بر مسیر قبل از پیچ ها، میدان ها، ایستگاه های عوارض، سه راهی ها و همچنین قبل از خروج بزرگراه ها و ورودی بزرگراه ها نیز در محدوده کنترل این سیستم قرار دارد. هنگامی که راننده با تنظیم سرعت مبتنی بر مسیر، فعال کردن سیستم رادار فاصله Distance Assist DISTRONIC را فعال می کند. کلاس E اکنون حتی قادر به پاسخگویی به داده های لحظه ای ترافیک است. در حالت ایده آل، این حتی قبل از اینکه راننده یا سنسورهای رادار و دوربین بتوانند ترافیک مقابل را تشخیص دهند، اتفاق می افتد. هنگامی که عقب یک اتومبیل متوقف تشخیص داده شود، سرعت به حدود یکصد کیلومتر در ساعت کاهش می باید مگر اینکه راننده عمداً تصمیم دیگری بگیرد.

الکتریکی شدن پیشرانه یک گام بزرگ دیگر به پیشرفت است که در کلاس E فیس لیفت انجام شده است. هفت مدل به صورت هایبریدهای Plug-In ( شارژشونده) (دیزل و بنزین، چهاردر و استیشن  و حرکتی چهارچرخ) در دسترس هستند. موتورهای بنزینی با راندمان بالا، آلایندگی کم و قدرتمند، دامنه ی قدرت از 115 تا 270 کیلو وات را در بر می گیرند. در حالی که طیف مدل های  دیزلی از 118 تا 243 کیلو وات را شامل می شوند.

چراغ های جلو با طراحی جدید، ظاهر این مدل را پویاتر و اسپرتی تر کرده است. نوع چراغ کامل LED بنام  MULTIBEAM    

بصورت سفارشی در دسترس است. نوع ظاهری آوانتگارد  بصورت استاندارد پایه انتخاب شده است. چراغ های عقب از نوع دو تکه و باریک هستند که تا روی در صندوق عقب ادامه دارد. پنجره جلو رادیاتور و سپر های جلو و عقب دو باره طراحی و بهینه شده اند.  مدل استیشن آفرود این کلاس بنام All-Terrain   نیز به مدل SUV شباهت بیشتری پیدا کرده است.