قدرتمندی دیگر از سری سیاه  AMG

۱۹ فروردین, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰

 

قدرتمندی دیگر از سری سیاه  AMG

مدل های تقویت شده تولید انبوه مرسدس بنز  توسط شرکت AMG  انجام می شود. علاوه بر مدل های موجود، هر چند وقت  این شرکت قویترین مدل بر پایه موتور هشت سیلندر را  در قالب سری سیاه  ( Black Series ) در برخی کلاس ها عرضه می کند. نخستین مدل از این سری در سال 2006 میلادی عرضه شد. هدف از ساخت این مدل، انتقال قابلیت ها و ویژگی های خودروهای  اسپرتی مسابقه ای به مدل های تولید انبوه بوده است. البته چند دستگاه از مدل SLS   سری سیاه  که نسل قبلی مدل جی تی است، به کشور وارد شدند. پس از تجارب بسیار این شرکت در زمینه ساخت سری سیاه،  این بار و پس از عرضه مدل های متنوع در خانواده جی تی، سری سیاه این خانواده تولید و عرضه شد. کلیه ویژگی های خاص ظاهری و فنی در این مدل، حاصل تجریه طولانی در ساخت و عرضه مدل های ویژه توسط AMG است. مدل های سری سیاه در بین خودروها بسیار نادر هستند. قابلیت های این مدل در حالت توقف در پارکینگ ها مشخص نمی شود و فقط در سرعت های بالا و در پیست مسابقه به خوبی قابلیت خود را به اثبات می رساند.

طراحی موتور هشت سیلندر وی شکل فضای کافی را به طراحان می دهد تا بتوانند با یک مورد اصلی که ترتیب و طراحی میل لنگ است اقدام کنند. این ویژگی مشخصات موتور را تحت تأثیر قرار می دهد. معمولاً در موتورهای هشت سیلندر وی شکل دو نوع طراحی میل لنگ وجود دارد: "نوع  +" که میل لنگ موتور چهار سیلندر در زاویه 90 درجه از یکدیگر قرار دارند که AMG در تمام موتورهای قبلی  V8 بکار می برد. یا "میل لنگ تخت"  که جایی که تمام لنگ ها در یک ردیف با زاویه 180 درجه ("نوع مسطح") قرار دارند. اگر یک میل لنگ را بصورت طولی از کنار مشاهده کنیم، همه لنگ های میل لنگ در یک راستا قرار دارند. در حالیکه در نوع کراس یا  + ، بصورت علامت مثبت دیده می شوند.

نیروی موتور از طریق جعبه دنده هفت سرعته دو کلاچه AMG SPEEDSHIFT DCT 7G به چرخ های عقب منتقل می شود. همانطور که در تمام مدل های AMG GT بکار گرفته شده است و در جهت توزیع مطلوب وزن، با دیفرانسیل محور عقب ترکیب می شود. این ترکیب  ترنس اکسل Transaxle  نامیده می شود. این قابلیت در سری های سیاه AMG GT اصلاح شده و با گشتاور افزایش یافته 800 نیوتن متر سازگار است. محدودیت های قبلی حاکم بر عملکرد تغییر زمان و زمان پاسخگویی بهینه شده و برای مسابقات اتومبیلرانی مناسب تر شده است.

آیرودینامیک پیشرفته، نقش مهمی در پویایی بالا در رانندگی و پایداری در مسیرهای مخصوص رانندگی سریع دارد. متخصصان و طراحان آیرودینامیک مانند مدل های AMG GT R و AMG GT R PRO ، همکاری نزدیک داشته اند، زیرا  "فرم دهی در راستای عملکرد" بیش از هر زمان دیگری در مورد سری سیاه اعمال می شود.

نمای ظاهری عقب بوسیله سپر جدید با دو دیفیوزر بزرگ، دهنه های گرد اگزوز دوقلو در چپ و راست، خنک کن لبه گلگیر ها و اسپویلر جدید پیشرفته برگرفته از بال هواپیما، هویت خاصی به این قسمت داده است. هر دو تیغه ایروفویل Aerofoil از فیبر کربن ساخته شده اند، می توانند به صورت مکانیکی تنظیم شوند و بنابراین با شرایط مختلف مسیر سازگار می شوند. تیغه دوم با موقعیت پایین به خصوص کوچک و باریک ساخته شده است، زیرا برای هوای ورودی از جلو اتومبیل ایده آل است. ایروفویل سبک و در عین حال مقاوم در برابر فیبر کربن، رنگ مشکی مات و مخصوصاً بر اساس شبیه سازی های گسترده طراحی شده  است. همچنین باعث افزایش راندمان آیرودینامیکی می شود. این اسپویلر  برروی در صندوق عقب از جنس فیبر کربن که سیاه نیز هست وصل می شود.