10 توصیه برای اینکه چگونه مرسدس بنز کلاسیک خود را برای زمستان آماده کنید!

۲۳ اسفند, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

حتی زیباترین فصل اتومبیل‌های کلاسیک نیز در نقطه‌ای به پایان می‌رسد! پس از یک بهار عالی و تابستان جذاب، پاییز کلاسیک نیز بسیار چشمگیر خواهد بود. اگرچه زمانی فرا خواهد رسید که مرسدس بنز کلاسیک گرانبها و ارزشمند باید به نقطه دنج و امن زمستانی خود باز گردد! در این صورت رعایت یکسری نکات ضروری خواهد بود. مرسدس بنز سری R 107 مدل SL یا Stroke Eight بی‌ انتها یا ابدی که به به مدل دم زیبا نیز مشهور است، امسال سالگرد 50 سالگی خود را جشن می‌گیرد، اساسا برای مناطق سرد زمستانی تعبیه نشده است. بیشتر آن‌ها در ماه نوامبر یا اکتبر کنار گذاشته می‌شوند تا  رویای سواری باشکوه آن‌ها برای تابستان‌های بی پایان بعدی ماندگار شود و تجربه هیجان انگیز دیگری با سایر کلاسیک‌های مرسدس بنز رقم بخورد. با این حال اگر که می‌خواهید این جواهر کلاسیک بازگشت باشکوهی برای بهار سال آینده داشته باشد، باید مراقبت‌های زمستانی را به درستی انجام دهید.

این توصیه‌ها برای مراقبت‌های زمستانی مرسدس بنز کدامند؟

در این قسمت به 10 توصیه مهم به منظور مراقبت‌های زمستانی مرسدس بنز کلاسیک اشاره خواهیم کرد که عبارت است از:

1. شستشوی کامل: تمیز کردن کامل وسیله نقلیه قبل از شروع زمستان به دلیل جلوگیری از خوردگی، پوسیدگی و مشکلات بعدی یک امر کاملا ضروری و واجب است. در اکثر مواقع استفاده از شامپوهای مخصوص با مواد نگهدارنده و شستشو از طریق کارواش با استفاده از مواد افزودنی گزینه خوبی است. آبی که برای شستشوی ماشین استفاده می‌شود، می‌تواند به درزها و نقاطی که به طور مستقیم قابل دسترسی نیست نفوذ پیدا کند چرا که شستن زیر بدنه، چرخ‌ها و مناطق مخفی از اهمیت زیادی برخوردار است. تمیز کردن موتور نه تنها اثرات بصری مثبتی خواهد داشت، بلکه شروع درجه یکی را برای ما تضمین خواهد کرد زمانی که آفتاب بهاری ما را به یک گردش جذاب دعوت کند! با این حال از واشر فشار نیز مراقبت کنید. به خصوص در وسایل نقلیه قدیمی، جت آب یا واتر جت قدرتمند نباید مستقیماً به سمت دینام ، توزیع کننده یا سایر اجزای الکتریکی مجموعه باشد. برای این منظور فاصله حداقل 50 سانتی متری را رعایت کنید.

2. تمیز کردن فضای داخلی خودرو و در نتیجه بهبود تهویه: آلودگی‌ها باعث جذب رطوبت و در نتیجه جذب پوسیدگی‌ و خوردگی می‌شود، برای جلوگیری از این اتفاق و همچنین جلوگیری از بوی بد، فضای داخلی وسیله نقلیه را تمیز کنید. توصیه ما به شما برای جلوگیری از جذب رطوبت، خارج کردن تشک‌های کف خودرو در طول زمستان است. همچنین برای تهویه مناسب می‌توانید پنجره‌ها را چند سانتی متر باز کنید. توصیه ما به شما شدیدا استفاده از محصولات مراقبت از صندلی‌های چرم است که از پاره شدن یا متخلل شدن آن‌ها و همچنین از حساسیت آن‌ها به رطوبت نیز جلوگیری می‌کند.

3. مراقبت از موتور، قبل از کنار گذاشتن وسیله نقلیه: روغن تازه از موتور محافظت می‌کند. حتی اگر موعد تعویض روغن مدل کلاسیک شما نرسیده است، می‌توانید از برندهای جدید روانکاری نیز استفاده کنید. اتومبیل‌های کلاسیک با روغن‌هایی با ویسکوزیته پایین مانند OW-30 و همچنین سیستم‌های آب بندی قدیمی تطابق و سازگاری ندارند و ممکن است که روان کننده‌های مصنوعی باعث ایجاد اثرات منفی بر روی موتور شود. این در حالی است که مدل‌های فعلی مرسدس بنز به این گونه روغن‌ها احتیاج دارند. بنابراین، مطمئن شوید که از روغن مناسب استفاده کرده‌اید. حتما سطح روغن موجود در سیستم انتقال قدرت و محور را بررسی کرده و آنها را به سطح مناسب برسانید تا اطمینان حاصل کنید که دنده‌ها و یاتاقان در مدت توقف طولانی مدت در دمای بسیار پایین در پارکینگ روغنکاری شده‌اند.

4. مراقبت صحیح و اصولی از بدنه رویی کابریولتی: مراقبت صحیح از اجزای یک خودرو باعث افزایش طول عمر اجزا می‌شود، این مطلب در مورد بدنه‌های کابریولتی نیز صدق می‌کند. برای همین منظور، مرسدس بنز محصولات مراقبت و نگهداری مخصوص خود را پیشنهاد می‌کند. بیشتر از همه چسب‌ها و مهرها در معرض آسیب مواد شیمیایی هستند که برای رفع این حالت و محافظت از قطعات نرم رویه و لاستیکی اتومبیل های کلاسیک، بهترین مورد استفاده از پودر تالک است. چسب‌ها و مهرهای ساخته شده امروزی معمولا دیگر برای محافظت و مراقبت به مواد خاصی نیاز ندارند، استفاده از آب و صابون برای آن‌ها کاملا کافی است. پیشنهاد ما به شما باز گذاشتن اندک رویه بالایی خودرو می‌باشد. این کار باعث حفاظت از پارچه، اتصالات و کابل‌های کششی خواهد شد.

5. فشار باد لاستیک را تنظیم کنید و مخزن را پر کنید: پیشنهاد ما به شما افزایش اندک فشار لاستیک‌ها برای جلوگیری از فرسایش زود هنگام آن‌هاست. قبل از کنار گذاشتن اتومبیل برای زمستان، فشار لاستیک را به میزان 5/2 تا 3 بار افزایش دهید. به قسمت بیرونی لاستیک‌ها کمی پودر تالک بزنید تا باعث افزایش عمر آن‌ها شوید. همچنین به شدت به شما توصیه می‌کنیم تا مخزن را پر کنید زیرا هوای اضافی در آن ممکن است باعث تشکیل میعانات شود. با پر کردن مخزن از پوسیدگی، خوردگی و مشکلات بعدی جلوگیری می‌کنید.

6. سیستم شستشو و برف پاک کن‌های شیشه جلویی اتومبیل: شیشه جلویی اتومبیل معمولا فراموش می‌شود. بدین منظور اجازه ندهید هیچ گونه آبی در این قسمت باقی بماند تا در صورت قرار گرفتن اتومبیل در دمای پایین پارکینگ یخ بزند. همچنین بدین منظور ماده ضد یخ نیز به آن اضافه کنید. پس از استفاده از ضد بخ چند با از برف پاک کن‌ها استفاده کنید تا ماده ضد یخ به نازل‌ها برسد و از آن‌ها محافظت کند. برف پاک کن‌های شیشه جلو اتومبیل را بردارید تا مطمئن شوید که بدون تغییر شکل و گیر نکردن در شیشه جلو، در زمستان باقی می‌مانند. در وسایل نقلیه مدرن، گاهی اوقات باید برف پاک کن‌ها در شیشه جلو در حالت سرویس قرار بگیرند تا بتوانیم آن‌ها را برداریم. برای این کار، دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید.

7. باتری را مرتباً شارژ کنید: می توانید باتری اتومبیل‌های کلاسیک را قطع کنید. اگرچه، ما توصیه می‌کنیم از انجام این کار در وسایل نقلیه مدرن به علت داشتن تعداد زیادی از قطعات الکترونیکی خودداری کنید. در هر صورت، شما باید مرتباً این قسمت را شارژ کنید. باتری تخلیه شده در معرض خطر انجماد در دمای زیر صفر است که این مسئله می‌تواند به آن آسیب برساند. پیشنهاد ما به شما استفاده از شارژرهای پیشرو که بر طبق آخرین تکنولوژی‌ها ساخته شده‌اند، می‌باشد. این شارژرها به طور خودکار جریان برق را بررسی کرده و در صورت لزوم جریان برق را برای خودروی شما تامین می‌کنند. این مورد باعث می‌شود شما از چک کردن مداوم و البته خسته کننده وضعیت شارژ خودرو نجات پیدا کنید. این دستگاه‌های هوشمند می‌توانند دائما به جریان برق وصل باشند ضمن آنکه در مقایسه با مدل‌های قدیمی، انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کنند.

8. ماشین را عقب و جلو کنید: بله، ماندن در یک حالت برای هیچ وسیله‌ای خوب نیست. به همین دلیل هر چند هفته یک بار در زمستان وسیله را برای چند متر جابجا کنید. این مورد باعث کاهش خطر فرسودگی لاستیک‌ها میشود. همچنین باعث پخش روغن در محور خودرو و جعبه دنده می‌شود و یک لایه محافظتی از روان کننده را برای اجزای مجموعه فراهم می‌کند.

9. موتورهای مدل‌های کلاسیک مدرن‌تر می‌توانند بهتر کار کنند: هر چند وقت یک بار می‌توانید موتورهای مدل‌های کلاسیک مدرن‌تر را برای چند دقیقه روشن کنید تا با روانکاری مجموعه باعث بهبود سیستم تهویه هوا نیز بشوید. برای این کار کافی است ماشین را روشن کنید در غیر این صورت ممکن است هوای خنک از طریق مهر و موم‌ها و چسب‌های خشک شده خارج شود و شما برای فصل بعد از مزایا خنک کنندگی ماشین نتوانید بهره ببرید.

 

10. فضای پارکینگ را خشک کنید و برای آن تهویه مناسب در نظر بگیرید: بهترین کار برای اتومبیل تابستانی شما، قرار دادن آن در یک پارکینگ دارای رادیاتور و تهویه مناسب است. اگر شما به چنین امکاناتی دسترسی ندارید و یا مجبور هستید ماشین را در یک پارکینگ زیرزمینی و یا فضای باز قرار دهید حتما بر روی آن یک لایه محافظ که در مقابل پارگی مقاوم است، قرار دهید. از اتصال محکم لایه محافظ بر روی ماشین اطمینان حاصل کنید تا با و طوفان‌های پاییزی و زمستانی باعث جدا شدن آن نشود. حتی اگر وسیله خود را در جاده پارک می‌کنید، از بیمه و مالیات و عوارض مطمئن شوید، در واقع مطمئن شوید که بیمه دارد. پلاک ماشین نیز باید کاملا قابل مشاهده باشد