تکنولوژی Hyper screen MBUX مرسدس بنز

۱۹ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۴

شرکت مرسدس بنز تکنولوژی Hyper screen MBUX را در سیستم CES عرضه می کند: نسل جدید تکنولوژی MBUX با ویژگی های جدید هوشمند همانند تکنولوژی "Mercedes Travel Knowledge" می باشد.

اشتوتگارت چند روز پس از نمایش جهانی تکنولوژی نسل جدید، «MBUX Hyper screen» از شرکت مرسدس بنز امروز نخستین نمایشگاه تجاری خود را در اولین نمایشگاه الکترونیکی Consumer Electronics :CES)) افتتاح کرد و آن روز را جشن گرفت.

این تکنولوژی دارای صفحه نمایش منحصر به فرد می باشد که متشکل از سه نمایشگر یکپارچه و ادغام شده است، این صفحه نمایش فقط تنها رابط انسان و ماشین نیست بلکه دارای نسل جدی هوش مصنوعی می باشد که بسیار باهوش است که تا به امروز فقط توسط مرسدس بنز ساخته شده است - از نظر هنر زیبایی شناسی بسیار زیبا و خوش فرم طراحی شده است، کاربری بسیار آسانی دارد و البته کاملاً مشتاق یادگیری از شما می باشد. با بهره گیری از هوش مصنوعی ، صفحه نمایش و سیستم عامل کاملاً با کاربر سازگار و هماهنگ می باشد و بسته به نوع وضعیت و شرایط، با استفاده از اطلاعات موجود، کاربر را سرگرم می کند و به منظور راحتی کاربر، هماهنگ با نوع وسیله نقلیه این اطلاعات شخصی سازی شده است. تکنولوژی MBUX Hyper screen در نمایشگاه لوکس EQS کاملاً برقی راه اندازی خواهد شد.
 

"MBUX Hyper screen نسل جدید با زیبایی بی نظیر الکتریکی منحصر به فرد و با ویژگی کاربر پسند ترکیب شده است. نقطه قوت تعیین کننده همه سیستم ها دارای شبکه هوشمند، وابسته به سیستم نرم افزاری هوشمند می باشد. این مسئله موجب می شود سیستم نرم افزاری Hyper screen مغز ماشین محسوب شود. این تکنولوژی هوشمند به تمام قطعات وسیله نقلیه متصل است و با آنها ارتباط برقرار می کند.

 سجاد خان ، عضو هیئت مدیره مرسدس بنز AG و CTO گفت:  

به صورت خلاصه، مرسدس بنز، برای اولین بار در سیستم CES ویژگی جدید MBUX را ارائه می دهد: این مکانیزم هوشمند "Mercedes Travel Knowledge" داده های خام داخل نقشه و علاوه بر آن اطلاعات محیط اطراف خودرو را ارزیابی و بررسی می کند و اطلاعات بسیار را در مورد مناظر جالب توجه در طول مسیر و همچنین از ساختمان ها یا نقاط دیدنی و از کل نقاط شهر را فراهم می کند.

در هنگام لزوم، راننده یا مسافر می توانند از مرسدس بنز مجهز به این تکنولوژی سوالی بپرسند - برای مثال ، "هی مرسدس ، در باره این ساختمان چه می توانی به من بگویی؟ یا جملاتی مانند؛ سلام مرسدس ، نام رستورانی که در سمت چپ جاده است، چیست؟ و این اطلاعات درخواستی در صفحه نمایش مربوطه ظاهر می شود و یا طریق دستیار صوتی (voice assistant) این اطلاعات به کاربران گفته می شود.

ویژگی جدید MBUX قادر است به وسیله سیستم « cloud» آپدیت و بروز رسانی بشود با کمک سیستم بروز رسانی «» می توان خودروهای کلاس « S» را نیز به این تکنولوژی مجهز کرد.

کاربر برای دسترسی به آپشن های  MBUX Hyper screen ، نیازی به پیمایش به طریق دکمه های موجود در زیر منوها ندارد یا لازم به وارد کردن دستورات صوتی نیست. به خاطر شرکت مرسدس بنز این سیستم نسل جدید را " zero layer " می نامد.

مهمترین خدمات و آپشن ها، مانند ناوبری(نقشه) یا تلفن ، دارای کیفیت بالایی هستند و از نظر شرایط طراحی با بهترین کیفیت در زمینه بینایی به مشتریان عرضه می شوند. بیش از 20 عملکرد دیگر مانند ویژگی ماساژ فعال تا ارائه لیست فعالیت های پیشنهادی به طور خودکار با کمک هوش مصنوعی به کاربر نمایش داده می شود.

در ادامه سجاد خان گفت: هنگام طراحی و توسعه تکنولوژی Hyper screen MBUX ، بیشتر تمرکز بر جلب رضایت مشتری بود، هدف از طراحی به گونه ایی بود که حواس راننده در هنگام رانندگی پرت نشود یا کاربری سیستم برای راننده پیچیده نباشد، و این طراحی با کمک هوش مصنوعی انجام گرفت.

نتیجه به خودی خود این مسئله را بیان می کند: تکنولوژی MBUX Hyper screen مشتری را به وسیله یادگیری، بسیار بهتر درک می کند و بنابراین قبل از اینکه کاربر مجبور شود روی هر چیزی کلیک کند یک مجموعه اطلاعات شخصی سازی شده و سرگرم کننده را به راننده پیشنهاد می دهد. این ویژگی مشتری مداری و هوش دیجیتالی در سال 2021 عرضه خواهد شد.

به منظور بازخورد لمسی « haptic feedback» در حین کار (راننده بدون نگاه کردن و با کمک لرزش متوجه خطا می شود)، در مجموع دوازده عدد حسگر محرک در زیر صفحه های نمایش لمسی قرار دارند. اگر انگشت مناطق خاصی را لمس کند ، موجب ایجاد لرزش قابل توجهی در همان منطقه لمس شده می شود.

این سیستم مجهز به نکات برجسته فنی از جمله؛ هشت هسته پردازنده مرکزی ، 24 گیگابایت رم و همچنین پهنای باند حافظه RAM دارای 46.4 گیگابایت در ثانیه می باشد.