دانشگاه تولیدات دیجیتال مرسدس بنز برلین؛ پیشتاز در تولید تحولات دیجیتالی

۲۵ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵

« Berlin-Marienfelde» به منظور تبدیل شدن به قطب تولیدات دیجیتالی، که مورد تایید تمام استانداردهای جهانی باشد بر روی توسعه و پیاده سازی سیستم « MO360 » می باشد این سیستم، اکوسیستم تولیدات دیجیتالی مرسدس بنز محسوب می شود.

واحد مرسدس بنز  واقع در شهر برلین در حال توافق و سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری با دانشگاه برلین است تا کارخانه « Berlin-Marienfelde» را به عنوان مکانی به منظور آزمایش و اجرای برنامه های پیشگام در جهان توسعه بخشد. در آینده قطعات الکتریکی « e-mobility» در برلین مونتاژ خواهد شد، شورای کار و تیم مدیریت مرسدس بنز برلین به منظور تضمین آینده پایدار کارخانه برلین، که قدیمی ترین مکان برای تولیدات پیشرانه مرسدس بنز در شبکه جهانی محسوب می شود، با هم به توافق رسیده اند.

این توافقنامه نقش سنتی دانشگاه برلین را به عنوان یک کارخانه تولید قطعات ابتدایی به یک مرکز تایید شده جدید به منظور تولید تکنولوژی های مدرن تبدیل خواهد کرد. بنابراین فعالیتهای واحد برلین از تولید قطعات قدیمی و سنتی به مکانی برای توسعه آزمایشات و اعتبارسنجی برنامه ها و مفاهیم نرم افزاری مدرن، برای «اکوسیستم دیجیتال مرسدس بنز  MO360»، تبدیل خواهد کرد.

برای این منظور ، سرمایه گذاری هایی جهت ساخت یک کارخانه دیجیتال « ramp-up » با تعدادی خط تولید پیشرفته آزمایشی و اتاق مخصوص تست، در نظر گرفته شده است. با راه اندازی نقشه های برنامه ریزی شده ، این شرکت به وسیله هوش مصنوعی، تولید و ساخت موضوعاتی همچون سیستم «تعمیرات قابل پیش بینی» را پشتیبانی می کند.

واحد برلین همچنین با تقویت مهارت های دانش دیجیتال و هوش مصنوعی در مکانیزم خودروهای مرسدس بنز ، به مرکز آموزش و مهارت آموزی MO360 برای همه کارخانه ها و شعبه های مرسدس بنز در سراسر جهان تبدیل خواهد شد. اطلاعات جامع در حال حاضر در سایت دانشگاه برلین تعبیه شده است زیرا سال ها در حال استفاده از برنامه های Industry 4.0 می باشد تا مفهوم به اصطلاح سیستم "کارخانه هوشمند" را پیگیری کند.

یورگ بورزر ، عضو هیئت مدیره مرسدس بنز AG ،بخش تولید و زنجیره تامین:

دانشگاه برلین به عنوان قدیمی ترین کارخانه تولید قطعات مرسدس بنز در زمینه قطعات ابتدایی موتور با تحولات فعالیت های اخیر نمادی از دگرگونی در صنعت اتومبیل سازی بشمار می آید. دانش برق رسانی و دیجیتال سازی هسته های اصلی استراتژی و خط مشی شرکت ما محسوب می شود.

تبدیل شدن واحد برلین به یک قطب تاییده شده به منظور تولید دانش دیجیتال سازی و با اختصاص دادن حجم تولید در زمینه تکنولوژی (e-mobility) ، ما می توانیم، طرح و برنامه ریزی دیرینه خود را بر روی شرکت برلین تضمین و پیاده سازی کنیم. دانشگاه تولیدات دیجیتال مرسدس بنز با توسعه نرم افزار پیشرفته MO360 و احراز صلاحیت همه کارمندان در زمینه تولید دانش دیجیتالی سازی، به منظور تایید شدن ما در شبکه جهانی نقش مهمی دارد. با این اقدامات انقلابی و با افزایش بازده کارایی به کیفیت بالایی خواهیم رسید.

به عنوان مثال برای شرح فعالیت های مهم و بلند پروازانه شرکت برلین به خنثی سازی CO2 در کمتر از 20 سال، اشاره کرد. همراه با شرکای خود با استفاده از تکنولوژی ustrial و با تعیین معیار جدید برای محصولات MO360 دیجیتال دانشگاه برلین، آینده جهان را شکل خواهیم داد.

همچنین دانشگاه کارخانه دیجیتال مرسدس بنز نقشی اساسی در زمینه توزیع و تولید برنامه های کاربردی نرم افزاری به شبکه تولید جهانی مرسدس بنز خواهد داشت. این دانشگاه با استفاده از جدیدترین ابزارهای آموزش دیجیتال از جمله با مجهز بودن به تکنولوژی واقعیت افزوده مجازی، شایستگی خود را در سراسر جهان تضمین خواهد کرد. دیجیتال سازی قطعات مرسدس بنز، به مدت 30 سال عامل موفقیت مهم مرسدس بنز بوده است. جدیدترین پروسه «اکوسیستم MO360 دیجیتال» سال گذشته راه اندازی شد. هم اکنون بخش های زیادی از قرارداد های شرکت و قسمت هایی از تکنولوژی قابل ارتقا اکوسیستم دیجیتال بر روی حدود 30 کارخانه در سراسر جهان در حال اجرا می باشد.

محصولات E-mobility برلین

مرسدس بنز برای رسیدن به تکنولوژی « Electric First » که بخشی از سیستم « Ambition 2039» می باشد و به منظور رانندگی امن و بدون آلودگی زیست محیطی در حال خنثی سازی کربن می باشد.

 کارخانه مرسدس بنز در برلین ضمن کنار گذاشتن تدریجی تولید موتورهایی با قطعات ابتدایی و قدیمی، بر روی بخش هایی از تکنولوژی « e-mobility» تمرکز خواهد کرد.

از سال 2021 به بعد ، دانشگاه برلین خط تولید خود را با مونتاژ نهایی قطعات الکتریکی برای مدلهای جمع و جور و تمام برقی مرسدس-EQ و همچنین با مونتاژ مدل های با مخففه EE به منظور ادغام هوشمند قدرت الکترونیک برای باتری هایی با سیستم EQS ، تکمیل خواهد کرد.

این فعالیت های یاد شده باعث تغییراتی در بکارگیری نیروهای انسانی می شود، شرکت قصد دارد کارکنان خود را هماهنگ با اقدامات هدفمند، آماده فعالیت کند. کاهش حجم تولید محصولات معمولی و قدیمی موجب تعدیل پرسنل در دانشگاه برلین خواهد شد. اولویت اصلی شرکت و با همکاری شوراهای کار، طراحی و اجرای تغییرات ساختاری وپرسنلی به روشی صحیح از نظر اجتماعی می باشد.