ساخت فناوری های جدید در شرکت مرسدس بنز

۲۴ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸

ساخت واحد های دانشگاهی به منظور تحقیق و ساخت تکنولوژی های جدید 
تولیدات دیجیتالی دانشگاه (پردیس) برلین؛ مجهز شدن شرکت «Stuttgart-Untertürkheim» به تکنولوژی «Electric First» در آینده.

شرکت واحد تحقیقاتی جدید مرسدس بنز (Untertürkheim واقع در برلین به منظور تبدیل شدن به قطب فناوری مرسدس بنز که مورد تایید تمام شرکت های بزرگ می باشد.  تمرکز خود را بر روی قطعات الکتریکی باتری ها و مهم تر از آن بر روی تولید سلول های یون لیتیوم، قرار داده است.

شرکت اشتوتگارت مرسدس بنز به منظور کسب مقام « Electric First » در حال تغییراتی در قسمت واحد سیستم های درایور مرسدس بنز و سایت اشتوتگارت-انتورتور هایم می باشد و مسیر شرکت رو به خنثی سازی «کربن» می باشد. بنابراین شرکت مرسدس بنز استراتژی جدیدی را در پیش گرفته که در سال 2020 نیز آن را ارائه داده است. پس از مذاکرات سخت و دشوار، شورای مدیریت کارخانه با شرکت مرسدس بنز  آلمان به توافق رسیدند و مبلغ 3 میلیون یورو را برای تقویت کردن واحد جدید بر روی آن سرمایه گذاری کردند. با این سرمایه گذاری این شرکت در آینده به بزرگترین مکان تولید پیشرانه تبدیل و به اسم «Mercedes-Benz Drive Systems Campus» شناخته خواهد شد.

مکان یاد شده بر روی تولید و توسعه رمپ سیستم های محرک متمرکز می شود و البته این توافق نقش واحد جدید را به عنوان قطب فناوری و تکنولوژی مرسدس بنز بهبود می بخشد و همچنین این شرکت دانش تخصصی خود را در زمینه تکنولوژی « e-mobility » با همکاری دانشگاه های دیگر (در زمینه سیستم های درایو الکتریکی و برقی) گسترش می دهد.

مارکوس شوفر (عضو هیئت مدیره Daimler AG و Mercedes-Benz AG و همچنین مسئول گروه Daimler Group Research و مرسدس بنز COO Cars) ؛

در سالهای گذشته شرکت مرسدس بنز تمرکز اصلی خود را در مسیر خنثی سازی گازهای  CO2 قرارداده است ، پیش نیاز پیشرو بودن در تولید وسایل نقلیه الکتریکی ، تقویت بیشتر تحقیقات و توسعه و پیشرفت شرکت است که باعث دستیابی به حداکثر توافق و پیشرفت با شرکای فناوری جهانی مرسدس بنز می باشد.

ساختارها و فعالیت های حال حاضر شرکت نشان دهنده مرحله تحول به سوی خنثی سازی گازهای CO2 است و به عبارتی به معنای تغییرات گسترده در قسمت سیستم رانندگی می باشد. هدف واحد جدید از تمرکز بر روی « Electric First » همراه با یک مکان اختصاصی برای تولید فناوری های خودرو های الکتریکی بدین معنا است که این فعالیت ها به عنوان یک سنگ بنای مهم برای « Mercedes-EQ » قرار گیرد.

وجود مراکز علمی سیستم های پیشرانه مرسدس بنز، گام مهم و اساسی در جریان تحول پایدار واحد جدید می باشد بنابراین این فعالیت ها احتیاج به یک برنامه و پروسه تولید منظم دارد. و به عبارتی شرکت های دارای صلاحیت موجود بازسازی می شوند و گسترش می یابند. ارتباط نزدیک تحقیق، توسعه، تولید در یک مکان، به منظور هم افزایی و دانش فنی منحصر به فرد، پیش نیازهای اساسی را می طلبد و مجموع همه این ها ستون اصلی یک خانه را تشکیل می دهند.

یورگ بورزر ، عضو هیئت مدیره مرسدس بنز AG ، بخش تولید و زنجیره تامین:

واحد Untertürkheim همیشه بخشی جدا ناپذیر شبکه تولید پیشرانه مرسدس بنز بوده است و همچنین این سایت به عنوان یک مرکز نوآوری و قطب تولید در پیشرانه تخصصی مرسدس بنز محسوب می شود.

مسئولیت پذیری برای تضمین آینده شرکت و سازگاری با تغییرات ساختاری ، لازم و ضروری است و با اجرای این طرح در واحد جدید با تمرکز بر دانش الکترونیک ، قصد داریم تغییرات انقلابی در تولید مرسدس بنز ایجاد کنیم و همراه با دانشگاه « Mercedes-Benz Drive Systems » اطمینان داریم که سیستم های متحرک آینده به طور قابل توجهی طراحی و اجرا شوند. علاوه بر این با تولید تکنولوژی بالای سیستم باتری و پیشرانه های الکترونیکی سیستمی و قطعات سازنده پیشرانه ساخته شده در واحد جدید، آینده وسایل نقلیه مرسدس بنز با این محصولات تعریف خواهد شد.

بر روی فناوری باتری و پیشرانه های سیستمی الکتریکی تمرکز کنید؛

با توسعه دانش فعالیت های باتری ، این شرکت مهارت خود را در زمینه تکنولوژی « e-mobility» بیشتر می کند. فعالیت های تحقیق و توسعه گسترده هم اکنون در مکان هایی مانند مرکز فناوری الکترونیکی و مرکز فناوری سلول (باتری) ، جایی که، نمونه های اولیه سیستم پیشرانه قطعات برقی ساخته می شود و فناوری های سلول باتری، تحقیق و آزمایش می شوند، در حال اجرا می باشد.

سرمایه گذاری های زیادی صورت گرفته تا تولید فناوری سلول باتری از سوی شرکت پشتیبانی شود و علاوه بر این شرکت قصد دارد سلول های باتری لیتیوم یونی با ابعاد کوچک را تا سال 2023 طراحی و تولید کند این محصولات با هدف بازیافت شدن ساخته می شوند و در کنار این فعالیت ها یک آزمایشگاه تخصصی به منظور بررسی ایمنی باتری ها دایر خواهد شد. و شرکت همه دانش فناوری باتری را در واحد جدید تحت پوشش قرار می دهد. و همچنین در کنار این شرکت تولید باتری یک کارخانه تولید باتری دیگر برای وسایل نقلیه هیبریدی در « Brühl » در سال 2021 ساخته خواهد شد. از این سال به بعد تولید تمام قطعات باتری برای مرسدس بنز EQ و کلاس S از خط مونتاژ خارج می شوند.

نسل بعدی موتورهای الکتریکی در حال توسعه می باشد و از فناوری اینورتر و از ویژگی ولتاژ بالا بهره می برد و ساخت قطعات پیشرانه های الکتریکی برای مدل های بعدی خودروی Mercedes-EQ در پایان سال 2024 آغاز می شود.