شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

درخشش پیکاپ مرسدس بنز در تست تصادف؛ X کلاس امتیاز کامل را از یورو انکپ دریافت کرد

درخشش پیکاپ مرسدس بنز در تست تصادف؛ X کلاس امتیاز کامل را از یورو انکپ دریافت کرد

پیکاپ ها علی رغم اندازه بزرگ و کاربردهای زیادی که دارند، از لحاظ ایمنی وضعیت جالبی نداشته و معمولا امتیازهای ضعیف تری نسبت به محصولات حاضر در سایر کلاس ها کسب می کنند. دلایل عمده این مساله را می توان به وظیفه اصلی آنها یعنی حمل بار و کاهش هزینه های تمام شده برای خودروسازان نسبت داد. البته نباید این مساله را فراموش کرد که ستاره های کسب شده در سگمنت های مشابه می توانند معیاری برای مقایسه ایمنی خودروها باشند و اینگونه نیست که مثلا در تصادف یک پیکاپ با سه ستاره ایمنی و اتومبیلی مثل اسمارت فورتو با پنج ستاره ایمنی، لزوما سرنشینان پیکاپ آسیب بیشتری می بینند؛ زیرا قوانین فیزیک به جای ستاره ها از اندازه و وزن خودروها تاثیر می پذیرند!

درخشش پیکاپ مرسدس بنز در تست تصادف؛ X کلاس امتیاز کامل را از یورو انکپ دریافت کرد2

در تست هایی که توسط موسسه یورو انکپ برگزار شده، پیکاپ ها بطور میانگین سه ستاره کسب کرده اند و چنانچه مدلی موفق به دریافت چهار ستاره شود، جزو سردمداران این کلاس طبقه بندی می گردد. در این بین هایلوکس یکی از مدل هایی است که به لطف تجهیزات زیاد آپشن Safety Pack توانسته امتیاز کامل را از آن کند. این در شرایطی است که در حالت استاندارد، هایلوکس فقط سه ستاره ایمنی از یورو انکپ دریافت نموده است. این موسسه اخیرا گروهی دیگر از خودروها را مورد ارزیابی قرار داده که در بین آنها نام نخستین پیکاپ تولید انبوه مرسدس بنز یعنی X کلاس نیز دیده می شود. اگر چه این خودرو به دلیل استفاده از پلتفرم نیسان ناوارا و شباهت های ظاهری بسیاری زیاد در برخی قسمت ها، با انتقادهایی روبرو بوده اما نتایج تست تصادف نشان می دهد که ایمنی آن در وضعیت بهتری نسبت به همتای ژاپنی قرار دارد.

درخشش پیکاپ مرسدس بنز در تست تصادف؛ X کلاس امتیاز کامل را از یورو انکپ دریافت کرد3

با توجه به عملکرد فوق العاده خوب و فراتر از انتظار X کلاس در محافظت از سرنشینان بزرگسال و همچنین کسب امتیاز مناسب در بخش برخورد با عابر پیاده، یورو انکپ امتیاز کامل یا همان پنج ستاره را به این بارکش لوکس اشتوتگارتی اعطا کرده است. بد نیست اشاره کنیم که نیسان ناوارا موفق به دریافت 4 ستاره ایمنی از این موسسه شده، آن هم در سال 2015 که یورو انکپ هنوز سخت گیری های کنونی را نداشت. پیکاپ X کلاس بصورت استاندارد با تمامی تجهیزاتی که بصورت آپشن برای تویوتا هایلوکس قابل انتخاب هستند، راهی بازار می شود. برخی از این تجهیزات عبارتند از سامانه ترمز اضطراری و سیستم کمک به حفظ خودرو در بین خطوط که نیسان ناوارا فاقد این دو است.

درخشش پیکاپ مرسدس بنز در تست تصادف؛ X کلاس امتیاز کامل را از یورو انکپ دریافت کرد

به هر حال ستاره بیشتر X کلاس می تواند تا حدودی قیمت بالاتر آن نسبت به همزاد ژاپنی را توجیه کرده و نیاز به توضیحات بیشتر از سوی اشتوتگارتی ها را مرتفع کند!

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *