شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

شش شیوه‌نامه و کدِ طراحی مرسدس بنز

شش شیوه‌نامه و کدِ طراحی مرسدس بنز

نمایشی از شوق و اشتیاق برای یک اتومبیل
طراحی مرسدس بنز در یک فرمِ مدرن، برای نشان دادن اشتیاق در خودروها انجام می‌شود. طراح‌ها در طراحی مرسدس بنز از فلسفه‌ی «خلوص احساس» به‌عنوان بیانی لوکس و مدرن بهره می‌برند. دوقطبی هوش و عاطفه جنبه‌ی کلیدی دربرند مرسدس بنز را در برمی‌گیرد. هدف طراح‌ها این است که با بهره‌گیری از خط و سطح‌های صاف، سلامت فناوری و سطح بالای حس عاطفی را در خودرو نشان دهند. طراحی مرسدس بنز باید زیبا، چشم‌نواز، همگام با پیشرفت فناوری و به‌روز باشد. برای طراح‌ها مهم است که این عنصرها، برندِ مرسدس بنز را به شکلی ملموس به تصویر بکشند. هر یک از مدل‌های مرسدس بنز بسته به ویژگی‌های اصلیِ طراحی آن‌ها، دارای مشخصه‌های متمایز خود هستند. در این حالت است یک خودروی مرسدس بنز از دیگر خودروها، قابل‌تشخیص است. ازآنجایی‌که طراح‌ها علاوه بر توجه به تحول‌های جدیدِ سبک، از یک «مجموعه‌ی ژنی» از عناصر سبک (stylistic elements) نیز استفاده می‌کنند، سنت‌های طراحی حفظ می‌شوند و درعین‌حال در طول زمان دستخوش تغییراتی ذاتی می‌شوند.
فلسفه‌ی طراحی توسط کدِ طراحی تعریف می‌شود. این کدها در خودروها و مدل‌های مختلف، بر اساس شش دستورالعمل تعریف و تفسیر می‌شوند. به‌این‌ترتیب، هر سری از مدل‌ها دارای ویژگی متمایز و منحصربه‌فرد خود خواهد بود.

شش دستورالعمل و کد طراحی لحظه‌های غیرمنتظره
طراح‌های مرسدس بنز تجربه‌های عاطفی و شگفتی‌های مثبت را در طراحی خودرو ایجاد می‌کنند: جشنی غیرمنتظره، غیرمعمول و عالی. طراح‌ها «لحظه‌هایی غیرمنتظره» را به تصویر می‌کشند. آن‌ها نمادهای مدرن و به‌روز را به نمایش می‌گذارند و در یک پوشش احساسی، نمایش می‌دهند.

تحریک کنتراست
زیبایی‌شناسی و رویکرد خلاقانه به خواص مواد، رنگ و شکل، نشان‌دهنده‌ی دوقطبی بودن نشانِ مرسدس بنز است. احساس و هوش، قطب‌هایی هستند که طراح‌ها به‌طور آگاهانه «هماهنگی متن‌ها» را در آن‌ها دنبال می‌کنند و تحریک کنتراست‌ها را از طریق آن‌ها ایجاد می‌کنند.
هم‌بستگی‌های خیره‌کننده
یک طراحی خوب بر مبنای عناصر چشمگیری که بیان‌کننده‌ی قدرت، هماهنگی و انسجام هستند، انجام می‌شود. ایجاد «همبستگی‌های خیره‌کننده» ازجمله نکاتی است که تمرکز اصلی طراح‌های مرسدس بنز بر آن قرار دارد.
فرم آزاد و هندسه
«فرم آزاد و هندسه» رویکردی مجسمه‌گونه و سه‌بعدی است که طراحی سطح خودروهای مرسدس بنز با آن‌ها تعریف می‌شود: طراحی مرسدس بنز بر اساس هندسه‌های واضح، ملموس و به‌وسیله‌ی شکل‌های جسورانه و مجسمه‌ای کامل می‌شود.
گرافیک معنادار
طراحان مرسدس بنز از گرافیک معنادار و عمیق استفاده می‌کنند تا دقت، ظرافت و فناوری پیشرفته را به ذهن متبادر کنند. این گرافیک‌ها درگیر یک تعامل جذاب با شکل‌های احساس‌برانگیز هستند. به‌این‌ترتیب، جزییات دقیق به همراه نکته‌های برجسته‌ی بدنه‌‌ی مجذوب‌کننده‌ی خودرو، با دقت طراحی می‌شوند.
جاذبه‌ی طبیعی
فرم‌های هیجان‌انگیز در خودرو، شکل‌هایی را به تصویر می‌کشند که با ظاهر و جذابیتی طبیعی، موادی بااحساس و رنگ‌هایی الهام‌بخش، جاذبه‌هایی طبیعی و تجربه‌ی یک احساسِ خوبِ طبیعی را برای افراد ایجاد می‌کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *