شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

مرسدس بنز با حضور نام تجاری جدید در نمایندگی‌های فروش

مرسدس بنز با حضور نام تجاری جدید در نمایندگی‌های فروش1

مرسدس بنز برند جدید خود را در نخستین نمایشگاه‌های پیش رو به معرض نمایش می‌گذارد. در نخستین نمایشگاه بین‌المللی سال جدید در «هنگ‌کنگ» تجربیات جدیدی از دنیای آینده‌ی خودروهای مرسدس بنز به نمایش گذاشته می‌شود. در آلمان نیز، مشتریان مرسدس بنز می توانند مفهوم جدیدی از این خودرو را در «فلنسبورگ» تجربه کنند، جایی که نام تجاری مرسدس بنز به صورت واقعی و مجازی نشان می‌دهد که خودروهای آینده‌ی مرسدس بنز چگونه خواهند بود. «بهترین تجربیات مشتریان» در نمایندگی‌های فروش مرسدس بنز در حق بیمه‌ی مدرن خودرو در بخش‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود. در این راستا مرسدس بنز بیشتر بر نیازهای مشتریان متمرکز می‌شود. مهمترین هدف از انجام این کار این است که از طریق ترکیب طراحی فضاییِ خودرو و فرآیندهای مشاوره‌ی نوآوارنه و همچنین استفاده از قابلیت‌های دیجیتال در مشاوره، فروش و خدمات پس از فروش خودرو، یک تجربه‌ی جدید و جذاب از خودروهای مرسدس بنز در نقطه‌ی فروش برای مشتری شکل بگیرد. مرسدس بنز با تکیه بر «بهترین تجربه مشتری» می‌کوشد تا در بازاریابی و استراتژی فروش خود، بهترین سطح سرویس‌های فروش خودرو را در سطح جهانی فراهم کند. با ارایه‌ی برند جدید، نقش برند حق بیمه در فروش و خدمات پس از فروش خودرو در فضایی بین دنیای واقعی و دیجیتال بازتعریف می‌شود؛ فضایی که می‌تواند مزایای هر دو دنیای واقعی و دیجیتال را در بر بگیرد. به این ترتیب تمرکز مرسدس بنز بر روی مراقبت از مشتریِ بهینه و ایجاد تجربه‌ای جامع و کامل از مرسدس بنزِ لوکس برای او است.

«بریتا سیگر» عضو هیئت مدیره‌ی «دایملر آگ» و مسئول فروش خودروهای مرسدس بنز می‌گوید: «با حضور نام تجاری جدید، ما دنیایی نوآورانه برای مشتریانمان ایجاد می‌کنیم. ما از طریق ارتباط رودررو با مشتری و بهره‌گیری از عناصر دیجیتال در مشاوره، فروش و خدمات پس از فروش، نقطه‌ی فروش را به تجربه‌ای جذاب و خاطره‌انگیز برای مشتری تبدیل می‌کنیم؛ این امر کیفیت مشاوره شخصی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد؛ فضای طراحی شده برای گفتگو بین مشاور و مشتری و توجه به نیازها و مصالح او تجربه‌ای از دنیای جدید را در نمایندگی‌های فروش مرسدس بنز برای مشتری ایجاد می‌کند. همچنین به کمک فرم‌های اطلاعاتیِ جدید، تمام اطلاعات مربوط به وسیله نقلیه به‌درستی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد و درک مناسب‌تری از علایق و نیازهای مشتریان از خودرو به‌دست می‌آید.»

این تنها مشتریان نیستند که از مزیت‌های برند جدید بهره‌مند می‌شوند؛ این تحولات همچنین یک نشانه‌ی روشن برای حدود 6500 مکان و نمایندگی مرسدس بنز در نقاط مختلف جهان است. شکل ظاهری نمایندگی‌ها به عنوان پایه‌های اصلی فروش مرسدس بنز و مکان‌هایی که نخستین ارتباط مشتریان از طریق آنها انجام می‌شود، متناسب با عصر دیجیتال تغییر می‌کند. علاوه بر تماس غیر حضوری و مجازی، همیشه یک تماس شخصی نیز با مشتری در آینده انجام خواهد شد. مرسدس بنز با توجه به فلسفه خود که همانا «مشتری محوری» است، تمرکز کلیه‌ی فعالیت‌هایش را بر روی مشتریان و طرفداران خود متمرکز می‌کند؛ مشتریان در هر ارتباطی که با نمایندگی‌های مرسدس بنز برقرار می‌کنند، تجربه‌ای از یک برند لوکس را احساس خواهند کرد.

لحظه‌ی خرید، لحظه‌ی به یاد ماندنی

تمام عناصر نمایندگی‌ها شامل پذیرش، فروش، خدمات تا تحویل خودرو، با ظاهری جدید و مدرن، به روز شده‌اند. در آینده، نمایشگاه‌های فروش مرسدس بنز تبدیل به مرحله‌ای از تولید و خدمات محصولات خواهند شد. با پشتیبانی رسانه‌ای، مشتریان و طرفداران مرسدس بنز می‌توانند در نمایندگی‌ها و فضاهای نمایشگاهیِ مرسدس بنز، تجربه‌ی برند را به شکل واقعی و مجازی حس کنند. لحظه‌ی فروش، لحظه‌ای به یاد ماندنی خواهد شد؛ محلی برای ارتباط با خودرروهای خانواده‌ی مرسدس بنز. نام تجاری جدید که انعکاس دهنده‌ی طراحی لوکس و مدرن مرسدس بنز است با همکاری تیم طراح مرسدس بنز طراحی شده است. این نام تجاری در نمایندگی‌های مرسدس بنز قابل تجربه کردن است.

شهر «هانگ هوم» در کشور هنگ‌کنگ، حضور این نام تجاری جدید را در سطح بین‌المللی به خوبی نشان می‌دهد. «هانگ هوم» نمونه‌ای مناسب از یک نمایشگاه شهری با امکاناتِ مناسبِ درون‌شهری از جمله رستوران‌ها و مکان‌هایی برای خرید است. مشتریان در اینجا سطح جدیدی از کیفیتِ مشاوره، فروش و خدمات را بعد از یک دوره‌ی نوین و کوتاه مدتِ هفت ماهه تجربه می‌کنند. تمام عناصر اصلیِ ارایه‌ی نام تجاری جدید، از جمله مشاوره‌ی تلفنی و فرایندهای جدید در فروش و خدمات پس از فروش و تنظیم مجدد شبکه فروش در هنگ‌کنگ پیاده‌سازی شده است.

پروفایل‌های شغلی جدید برای پرسنلِ فروش، بخش مهمی از ویژگی نام تجاری جدید مرسدس بنز است. پرسنل فروش باور دارند که پیچیدگی محصول، دیجیتالی شدن خدماتِ آن و نیازهای فردیِ مشتریان در حال افزایش است. به عنوان مثال، کارشناسان محصول ویژگی‌های خاص مدل‌های خودروها و فن‌آوری‌های ویژه‌ی آنها را به‌طور مستقیم در روی وسیله‌ی نقلیه و یا از طریق دستگاه‌های دیجیتال، برای مشتریان تشریح می‌کنند. «راهنمای ویژه» در هنگام ورود مشتریان به نمایشگاه، به آنها کمک می‌کند تا به دنیای برند مرسدس بنز وارد شوند. توصیف این شغل جدید در نمایندگی فروش اهمیت آنرا روشن‌تر می‌کند: نخستین تماس مشتری با نمایشگاهِ فروش از طریق «راهنمای ویژه» انجام می‌شود. نگرانی‌های مشتری در یک گفتگوی شخصی با «راهنمای ویژه» روشن می‌شود. به عنوان بخشی از وضعیتِ جدیدِ پذیرش، مشتری پس از گفتگوی لولیه با «راهنمای ویژه» بلافاصله برای مشاوره در مورد فروش یا خدمات پس از فروش به کارشناس مربوطه معرفی می‌شود. برنامه‌ریزی فرایند حضور مشتری در نمایشگاه و انجام مناسبِ خدمات مورد نیاز او، نشان‌دهنده‌ی هماهنگی سازگار میان بخش‌های مختلفِ نمایندگی فروش با نیازهای مشتری در بخش‌های خرید خودرو و خدمات پس از فروش است. تجربه نشان داده است که اجرای این فرایند می‌تواند نقشی اثرگذار در توالی حضور مشتری در نمایندگی داشته باشد.

«هانگ هوم» هم به عنوان نمونه‌ای استاندارد از ارایه‌ی نام تجاری جدید عمل می‌کند. نمونه‌ای استاندارد از یک موقعیت کلاسیکِ درون‌شهری و یا مناطق حومه‌ای شهر. مبنای این استاندارد، اصول و قواعد بنیادین جهانی است که اجرای برنامه‌های متعدد برند تجاری را مجاز و امکان‌پذیر می‌کند. این نکته به آن معنا است که نمایندگی‌های فروش مرسدس بنز در آینده‌ی نزدیک در ساختار و فرم‌های اجرایی جدید فعالیت خواهند کرد. مشتریان مرسدس بنز در آلمان می‌توانند ارایه‌ی نام تجاری جدید را در «فلنزبرگ» تجربه کنند.

عناصر نام تجاری جدید

فرآیندهای جدید و سطح کیفی مشاوره

مشاوره در فروش و خدمات، بازشناسی شده است و می‌تواند به صورت انحصاری برای مشتری طراحی شود. فرایندها از اطلاعات قبلی و از شرایط مشاوره جدا شده‌اند: به مشتریان در موقعیت‌های مکانیِ مختلف و در حال حرکت خدمات مشاوره‌ای داده می‌شود. مجهز به سختافزار با میز، پاس است.

کارکنان نمایشگاهِ فروش با استفاده از امکانات رسانه و یا در صورت لزوم ابزارهای انعطاف‌پذیر تلفن همراه، خدمات مشاوره‌ای را در موقعیت‌های مکانیِ مختلف، بسته به نوع و الزامات مورد نظر مشتری، به وی ارایه می‌کنند. گفتگوهای مشاوره‌ای در مورد فروش و خدمات پس از فروش می‌توانند در محیط‌هایی ویژه و در در یک فضای آرام برگزار شوند. در این راستا ادغام پروفایل‌های شغلی جدید نیز به این امر کمک می‌کنند. به عنوان مثال، کارشناسان محصول به مشتری در خصوص عملکرد خودرو و چگونگی پشتیبانی از آن مشاوره می‌دهند.

ادغام رسانه‌های دیجیتال

یکی از نکات ویژه‌ی برند تجاری جدید مرسدس بنز، ادغام دنیای آنالوگ و دیجیتال است. رسانه‌های دیجیتالی و امکانات و قابلیت‌های آن به صورت خلاقانه در فرایند مشاوره‌ی مشتری و کارشناس فروش به‌کار گرفته می‌شوند. علاوه بر اینها، در شرایط مشاوره و فروش، مشتریان در خلال ارتباط با کارشناسانِ نمایشگاهِ فروش، به تدریج با ویژگی‌های برند تجاری جدید مرسدس بنز آشنا می‌شوند. استفاده متناوب از سطوح مختلفِ رسانه با موضوعات برند، فن‌آوری و سرفصل‌های شیوه‌ی زندگی نه تنها به ارایه‌ی اطلاعات و ادای توضیحات در مورد محصولات و خدمات و نمونه فعالیت‌هایی که در حال انجام است کمک می‌کند، بلکه در مشاوره و فروش نیز احساس اطمینان را در افراد ایجاد می‌کند.

وضعیت پذیرش جدید

معماری نام تجاری جدید مرسدس بنز حتی در بدو ورود به نمایشگاه احساس می‌شود. در آینده، ورود به نمایندگی‌ها و مراکز فروش مرسدس بنز با یک خوشامدگوییِ شخصی همراه خواهد شد. برای خوشامدگویی به مشتری و برگزاری جلسات غیررسمیِ اولیه از مبلمان و صندلی‌هایی با کیفیت و لوکس و با طراحی آرامش‌بخش استفاده می‌شود. مشتری، خدماتی جامع و کامل را بدون توجه به فعالیت‌های در حال انجام در بقیه‌ی بخش‌های نمایشگاه تجربه می‌کند. نقش جدید «راهنمای ویژه» به عنوان میزبان و نخستین چهره‌ای از برند که مشتری می‌بیند، احساس یک استقبال شیرین را برای مشتری در بدو ورود ایجاد می‌کند.

معماری نمایشگاه‌های جدید

معماری نمایشگاه‌ها با استفاده از تضاد رنگ‌های سیاه و سفید در فضای داخلی و رنگ نقره‌ای – سفید در سقف طراحی شده است. فضای داخلی ساختمان به‌صورت عمدی احساسِ یک فضای باز را ایجاد می‌کنند. نمای بسیار شفافِ ساختمان، یک جریان شناور بین بخش‌های داخلی و خارجی بنا را ایجاد می‌کند. این یک مفهوم مدولار در طراحی است و به سمت نیازهای مشتریان و علاقمندان این برند گرایش دارد. با توجه به انعطاف‌پذیری و تنوعی که در عناصر مربوط به برند وجود دارد، کلیه‌ی برنامه‌های کاربردی در آن به خوبی قابل اجرا هستند و استانداردهای هویتی نیز در آن به‌خوبی پیاده‌سازی می‌شوند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *