شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

EQA یک قهرمان الکتریکی در یک قالب برنده

یک_قهرمان_الکتریکی_در_یک_قالب_برنده_GLA

EQA یک قهرمان الکتریکی در یک قالب موفق

مرسدس بنز EQA نام مدل جدیدی در دنیای تماماً برقی اتومبیل­های مرسدس EQ است. زیبایی الکتریکی طراحی آن نشان دهنده پیشتازی لوکس برند مرسدس EQ است. سیستم های کمکی هوشمند این اتومبیل در بسیاری از حوزه­ها از راننده پشتیبانی می­کنند. به عنوان مثال در رابطه با جلوگیری از وقوع تصادف، اتخاذ استراتژی­های عملیاتی مقدماتی و علی­الخصوص جهت یابی کارآمد و هدایت اتومبیل با هوش مصنوعی. به علاوه این خودرو از عملکردهای مختلف و استثنایی مرسدس مانند ENERGIZING Comfort و MBUX (تجربه کاربری مرسدس بنز) نیز بهره می­برد. مرسدس بنز EQA عضو خانواده موفق اتومبیل­های جمع و جور مرسدس بنز است. این کلاس از اتومبیل ارتباط نزدیکی با کلاس GLA دارد و تمامی ویژگی­های هیجان­انگیز آن را در خود دارد، با این تفاوت که تمامی این ویژگی­ها در این اتومبیل با یک پیشرانه الکتریکی کارآمد ترکیب شده­اند. مرسدس بنز EQA جدید در شهرهای راشتات (آلمان) و پکن (چین) ساخته می­شود. از بهار 2021 این خودروهای شاسی بلند برقی در برخی نمایندگی­های اروپا در دسترس خواهند بود.

زیبایی الکتریکی نشانه این پیشتاز لوکس محسوب می­شود.

مرسدس بنز EQA دارای یک رادیاتور مشبک صفحه سیاه با یک ستاره مرکزی است، که مشخصه مرسدس بنز EQ محسوب می­شود. یکی دیگر از مشخصه­های بارز طراحی تماماً الکترونیکی دنیای اتومبیل مرسدس EQ، وجود نوارهای پیوسته نوری در جلو و عقب اتومبیل است. یک نوار افقی که متشکل از الیاف بصری است چراغ­های روز  تماماً LED و چراغ­های اتومبیل را به هم متصل می­کند و این کار باعث می­شود که این چراغ­ها هم در طول روز و هم در طول شب به راحتی قابل تشخیص باشند. بخش داخلی چراغ­های جلوی خودرو از سطح کیفی و دقت بالایی برخوردار هستند. هایلایت­های آبی رنگ چراغ­های جلو باعث تقویت ظاهر خاص و منحصر به فرد مرسدس EQ می­شوند. چراغ­های دنباله­دار LED به صورت پیوسته در نوارهای نورانی مخروطی LED ادغام شده­اند و همین موارد باعث به چشم آمدن عرض اتومبیل EQA  در نمای عقب آن می­شود. پلاک خودرو نیز به سپر آن منتقل شده است. از ویژگی­های منحصر به فرد این مدل از اتومبیل می­توان به چرخ­های آلیاژی سبک آن که دارای طرح­های دو یا سه رنگی هستند اشاره کرد، اندازه این چرخ­ها بالغ بر 20 اینچ بوده که در برخی از موارد با اقلام تزئینی به رنگ­های رزگلد یا آبی تزئین شده­اند.

یک_قهرمان_الکتریکی_در_یک_قالب_برنده_GLA 2

مشخصه­ های الکتریکی در فضای داخلی.

نشانه­هایی که دال بر الکتریکی بودن این اتومبیل در فضای داخلی آن هستند عبارتند از: عناصر تزئینی جدید و نورانی و تزئینات دکوری رزگلدی که بسته به نوع طراحی و تجهیزات اتومبیل در خروجی­های تهویه­ها، صندلی­ها و کلید خودرو ادغام شده­اند. مدل ویژه Edition 1 علاوه بر این ویژگی­ها دارای صندلی­های چرمی سوراخ­داری است که از میانه آنها یک پارچه آبی دیده می­شود. این وسایل به همراه نمایشگرهای خود که مخصوص اتومبیل­های الکتریکی هستند، یا در همان رنگ طراحی فضای داخلی خودرو و یا در رنگ رزگلد با هایلات­های آبی دیده می­شوند.

وضعیت صندلی­ها به صورت بالا و عمودی است، که دقیقاً مشابه سایر اتومبیل­های شاسی بلند دیگر است؛ امری که باعث می­شود نه تنها  در هنگام ورود و خروج از روی صندلی ها راحت باشند، بلکه دامنه دید مناسبی را نیز به سرنشینان اتومبیل هدیه می­دهند. سهولت استفاده یکی از مواردی بوده که در طول توسعه محصول شدیداً بر آن تکیه شده است، پشتی صندلی های عقب بصورت  40:20:40 خوابانده می شوند تا فضای بار بیشتری ایجاد شود.

کارآیی عامل کلیدی است.

مرسدس بنز EQA با کسب ضریب آئرودینامیک 0.28 توانسته به یک نتیجه عالی برسد. مساحت قسمت جلوی A این اتومبیل در مجموع 2.47 مترمربع است. از جمله مهمترین معیارهای آیرودینامیکی این اتومبیل می­توان به موارد زیر اشاره کرد: وجود سیستم کاملاً بسته کنترل هوای سرد در قسمت فوقانی اتومبیل، وجود قسمت های جلو آمده بسیار کارآمد از نظر آیرودینامیکی در جلو و عقب اتومبیل، زیر بدنه بسیار صاف و تقریباً کاملاً محصور، وجود چرخ­هایی که به شکل خاصی جریان عبور هوا بهینه شده­اند و به خصوص وجود اسپویلرهای چرخ­های جلو و عقب که به شکل خاصی با بدنه اتومبیل تطابق داده شده­اند. یک پمپ حرارتی استاندارد بخشی از سیستم پیشرفته مدیریت حرارتی این اتومبیل را تشکیل می­دهد. این سیستم مجهز به جزئیات ابتکاری متعدد، مانند استفاده مجدد از حرارت تلف شده از سیستم محرک الکتریکی اتومبیل است و برای بازدهی استثنایی و در نتیجه حداکثر برد پیکربندی شده است. همچنین می­توان قبل از استارت زدن شرایط آب و هوایی فضای داخلی اتومبیل را قبل از ورود تنظیم و کنترل کرد. این عملکرد مستقیماً از طریق سیستم سرگرمی MBUX یا از طریق برنامه Mercedes me App کنترل می­شود.

ویژگی استاندارد جهت یابی با هوش الکتریکی.

افزایش سهولت استفاده عمومی و روزمره از اتومبیل مرسدس بنز EQA بر ویژگی استاندارد جهت یابی با هوش الکتریکی استوار است. این ویژگی سریع­ترین مسیر رسیدن به مقصد داده شده را محاسبه می­کند. این ویژگی براساس شبیه سازی برد مستمر به سیستم امکان می­دهد، که مواردی مانند هرگونه توقف لازم برای شارژ اتومبیل و فاکتورهای زیادی مانند شرایط آب و هوایی و مکان نگاری را پیش بینی کند. در ضمن این سیستم می­تواند به صورت فعالانه در برابر تغییراتی مانند وضعیت ترافیک یا شیوه رانندگی راننده واکنش نشان دهد.

شبکه Mercedes me Charge.

مشتریان با استفاده از شبکه Mercedes me Charge به بزرگ­ترین شبکه شارژ اتومبیل­های برقی در سراسر جهان دسترسی دارند: در حال حاضر این شبکه شامل بیش از 450000 نقطه شارژ AC و DC در 31 کشور جهان است. شبکه Mercedes me Charge به دارندگان اتومبیل مرسدس EQ این امکان را می­دهد که بتوانند به سهولت از ایستگاه­های شارژ ارائه دهندگان مختلف استفاده کنند؛ در عین حال آنها می­توانند از امکانات پرداخت یکپارچه با روندهای ساده صدور صورتحساب بهره ببرند.

مرسدس بنز با اتکا بر گواهینامه­های کیفی سطح بالای مبداء، تضمین می­کند که انرژی حاصل از منابع تجدیدپذیر وارد شبکه Mercedes me Charge شده و از این انرژی برای تغذیه اتومبیل­ها استفاده می­شود. شبکه Mercedes me Charge این امکان را برای مشتریان فراهم می­کند که اتومبیل­های خود را در بیش از 175000 نقطه شارژ عمومی در سراسر اروپا شارژ کنند، شرکت مرسدس بنز کلیه عواقب احتمالی بعدی را با تکیه بر انرژی سبز تضمین می­کند.

سیستم­های کمکی رانندگی هوشمند.

سیستم­های کمکی Active Lane Keeping Assist و Active Brake Assist بصورت استاندارد در این مدل گنجانده شده­اند. در بسیاری از مواقع هدف از گنجاندن سیستم کمکی هوشمند در این اتومبیل­ها جلوگیری از وقوع تصادف با بهره گیری از ترمز خودکار و یا کاهش عواقب آن است. این سیستم می­تواند در هنگام نزدیک شدن به وسایل نقلیه ثابت یا عبور عابران پیاده، با سرعت معمولی شهر ترمز کند. عملکردهای پیشرفته پکیج کمکی راننده شامل امکانات بی­شماری است که برخی از آنها عبارتند از: عملکرد مناسب در هنگام رسیدن به پیچ­ها یا دوراهی­ها، عملکرد مسیر اضطراری، عملکرد هشدار خروج که به راننده در هنگام نزدیک شدن  دوچرخه سواران یا وسایل نقلیه دیگر هشدار می­دهد و هشدار تشخیص عابران پیاده در نزدیکی خط عابر پیاده.

ایمنی استثنایی در هنگام تصادف.

زمانی که صحبت از ایمنی غیرفعال به میان می­آید، EQA یک مرسدس بنز واقعی است. هر چند که ساختار اتومبیل GLA بسیار محکم است، اما بدنه آن به گونه­ای ساخته شده که با الزامات خاص یک اتومبیل الکتریکی مطابقت داشته باشد. باتری این اتومبیل در داخل یک قالب ساخته شده از بخش­های اکسترود شده، قرار دارد. لذا این بخش وظایف عملکردی ساختاری را که در اتومبیل­های دیگر برعهده واحدهای تعبیه شده در کف اتومبیل است، به دوش می­کشد. محافظ باتری در قسمت جلوی محفظه باتری به گونه ای است که از سوراخ شدن واحد ذخیره انرژی توسط اجسام خارجی جلوگیری می­کند. در حالت کلی اتومبیل EQA نیز مانند سایر اتومبیل­های ساخته شده توسط شرکت مرسدس بنز باید آزمایشات تصادفات عادی و بسیار دقیق را با موفقیت پشت سر می­گذاشت. در طی این آزمون­ها پیش شرط­ های بسیار سختگیرانه­ای برای باتری و تمامی اجزای اتومبیل که حاوی جریان الکتریکی هستند، وضع شده است.

یک_قهرمان_الکتریکی_در_یک_قالب_برنده_GLA 3

سطح بالای تجهیزات.

سیستم­هایی که به صورت شهودی مدیریت می­شوند، مانند سیستم سرگرمی MBUX (تجربه کاربر مرسدس بنز) به صورت استاندارد در این اتومبیل هم ارائه شده­اند. سیستم MBUX  را می­توان هم به صورت جداگانه و هم با کمک گزینه­های مختلف تنظیم کرد. برخی از مزایای کلیدی این سیستم عبارتند از: رایانه قدرتمند، صفحه نمایش و گرافیک درخشان، صفحه نمایش قابل تنظیم، سیستم نمایش اطلاعات برروی شیشه جلو بنام HUD تمام رنگی (جزء تجهیزات اختیاری)، سیستم هدایت ناوبری با واقعیت افزوده (تجهیزات اختیاری)، نرم­افزار یادگیری و کنترل صوتی فعال شده توسط گذرواژه « Hey Mercedes».

یک_قهرمان_الکتریکی_در_یک_قالب_برنده_GLA 4

تعبیه ابزارهایی با نمایشگرهای خاص در مرسدس EQA.

می­توان از گزینه Mercedes-EQ در صفحه نمایش رسانه برای فراخوانی منوهای مرتبط با گزینه­های شارژ، مصرف برق و جریان انرژی استفاده کرد. نمایشگر سمت راستی درون صفحه نمایش راننده به جای یک دور موتور، یک وات­ متر است. قسمت فوقانی این وات­ متر درصد توان مصرفی و قسمت پایین آن نیروی بازیابی را نشان می­دهد. ابزار سمت چپی نشان می­دهد که آیا می­توان بدون توقف موقت برای شارژ به مقصد رسید یا خیر. رنگ­ها با توجه به وضعیت رانندگی تغییر می­کنند: به عنوان مثال رنگ صفحه نمایش در طول یک روند تقویتی تغییر کرده و به رنگ سفید تبدیل می­شود. کاربر می­تواند بسته به روحیه خود یا متناسب با فضای داخلی اتومبیل، چهار سبک مختلف را انتخاب کند. نسخه Progressive این اتومبیل شامل یک طرح رنگی خاص از اتومبیل Mercedes-EQ است.

یک_قهرمان_الکتریکی_در_یک_قالب_برنده_GLA 5

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *