شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

EQS با صفحه نمایش هایپر MBUX منحصربه فرد

EQS با صفحه نمایش هایپر MBUX منحصربه فرد

هایپراسکرین MBUX هوش هیجانی

چشمگیر از نظر بصری، کاملاً آسان از نظر کاربرد و بسیار مشتاق برای یادگیری: هایپراسکرین MBUX یکی از عناصر برجسته ی EQS است.

هایپراسکرین MBUX نشان دهنده ی هوش هیجانی از مدلی کاملاً الکتریکی و کلاس بالا است: صفحه بزرگ و منحنی تقریباً کل عرض را از چپ تا راست ستون جلو امتداد دارد. علاوه بر اندازه ی خیلی بزرگ، طراحی با کیفیت و بسیار جزئی و دقیق، جلوه ای وهم برانگیر را بر می انگیزد، به گونه ای که انگشت به دهان می مانیم. این ظاهر زیبا با فناوری پیشرفته، بعد هیجانی هایپراسکرین MBUX است.

هوش مصنوعی (AI) به این موارد اضافه شده است: با نرم افزاری که قادر به یادگیری است، نمایشگر و مفاهیم عملکردی کاملاً با کاربر خود سازگار شده اند و برای سرگرمی، آسودگی و عملکردهای متنوع، پیشنهادات سفارشی شخصی را دریافت می کند. به لطف لایه به اصطلاح صفر، کاربر نیازی به پیمایش در زیر منوها یا دادن دستورات صوتی ندارد. مهمترین اپلیکیشن ها همیشه به صورت موقعیتی و زمینه ای در سطح بالا ارائه می شوند. به این ترتیب، چندین مرحله عملیاتی از راننده ی EQS برداشته می شود. و نه تنها راننده: هایپراسکرین MBUX نیز یک دستیار دقیق برای سرنشین است. او نمایشگر و منطقه عملیاتی خود را دریافت می کند.

EQS با صفحه نمایش هایپر MBUX منحصربه فرد2

ادغام طراحی دیجیتال / آنالوگ

MBUX (تجربه کاربر مرسدس بنز) کار با مرسدس بنز را خیلی ساده کرده است. در سال 2018 در کلاس A فعلی رونمایی شد و هم اکنون بیش از 1.8 میلیون اتومبیل سواری مرسدس بنز در جاده های سراسر جهان به آن مجهز هستند. محصولات ون نیز به MBUX متکی است. چند ماه پیش ، نسل دوم این سیستم یادگیرنده در کلاس جدید S رونمایی شد. گام بزرگ بعدی اکنون در قالب EQS جدید و هایپراسکرین MBUX موجود به صورت سفارشی دنبال می شود.

هایپراسکرین MBUX نمونه ای از ترکیب طراحی دیجیتال / آنالوگ است: به نظر می رسد چندین نمایشگر به صورت یکپارچه با هم ادغام می شوند و نتیجه ی آن ایجاد یک باند صفحه نمایش منحنی و چشمگیر است. دریچه های هوای آنالوگ در این سطح بزرگ دیجیتالی برای اتصال دنیای دیجیتال و فیزیکی ادغام شده اند.

نمای نزدیک از سطح میانی صفحه نمایش هایپر MBUX:

EQS با صفحه نمایش هایپر MBUX منحصربه فرد3

روشنایی محیطی یکپارچه

صفحه نمایش هایپر MBUX با یک قاب رویه پلاستیکی پیوسته پوشیده شده است. قسمت قابل مشاهده آن در یک فرآیند سه لایه ای به نام “سایه نقره ای” رنگ شده است. این پوشش به دلیل لایه های میانی بسیار نازک از سطح بالایی برخوردار است. روشنایی محیطی یکپارچه در قسمت پایین هایپراسکرین MBUX نصب شده است که منجر به این حس می شود که انگار نمایشگر روی صفحه داشبورد شناور است.

سرنشین همچنین نمایشگر و ناحیه ی عملیاتی مخصوص به خود را دارد که باعث لذت و سرگرمی بیشتر در سفر می شود. با حداکثر هفت پروفایل، امکان شخصی سازی محتوا وجود دارد. با این حال، عملکردهای سرگرمی نمایشگر برای سرنشین جلو فقط در طول سفر در چارچوب مقررات قانونی خاص کشور در دسترس است. اگر صندلی سرنشین جلو اشغال نشود، صفحه نمایش به یک بخش تزئینی دیجیتال تبدیل می شود. در این حالت، ستاره های متحرک ، یعنی لوگو مرسدس بنز ، نمایش داده می شوند.

EQS با صفحه نمایش هایپر MBUX منحصربه فرد4

فناوری OLED با درخشندگی رنگی بالا

در یک تصویر کاملاً درخشان، فناوری OLED در نمایشگرهای مرکزی و سرنشین جلو استفاده می شود. این جایی است که نقاط هر تصویر، خود نورانی هستند. پیکسل های تصویری غیر کنترلی خاموش باقی می مانند، به این معنی که سیاه مطلق به نظر می رسند. از طرف دیگر، پیکسل های فعال OLED با درخشندگی رنگی بالا می تابند و در نتیجه، بدون در نظر گرفتن زاویه دید و شرایط نوری ، کنتراست زیادی ایجاد می شود.

این ظاهر نمایش الکتریکی همراه با تصویر سازی جذاب، هیجانی دو چندان می شود. کل گرافیک ها در یک طرح جدید رنگ آبی / نارنجی قرار گرفته اند. نمایشگر کلاسیک با دو ابزار دایره ای در یک شمشیر دیجیتال لیزری در یک لنز شیشه ای تفسیر شده است.

چشم نوازی و راحتی کار

صفحه نمایش هایپر MBUX به لطف طراحی صفحه نمایش واضح و مجهز به نقاط نوری، چشم نواز و ساده است. نمونه ای از این حالت نمایشگر حالت EV است.

عملکردهای مهم الکتریکی مانند شتاب گرفتن ناگهانی یا بهبود مصرف انرژی به روش جدیدی و با تصویرسازی متحرک نمایش داده می شود و بطور ملموس دیده می شوند. یک شی به شکل لنز بین این قسمت ها حرکت می کند. این لنز، گرانش را دنبال می کند و بنابراین نیروهای جاذبه زمین را به طور چشمگیر و هیجانی به تصویر می کشد.

صفحه اصلی در صفحه نمایش هایپر MBUX

سیستم های سرگرمی، عملکردها متنوع و جامعی را ارائه می دهند. برای کنترل آنها اغلب به چندین مرحله عملیاتی نیاز است. به منظور کم کردن تعداد این مراحل تعاملی ، مرسدس بنز رابط کاربری با آگاهی حساس به زمینه و با کمک هوش مصنوعی ایجاد کرده است. سیستم MBUX به صورت فعال، عملکردهای مناسب را در زمان مناسب برای کاربر نشان می دهد که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می شوند. آگاهی حساس به زمینه به طور پیوسته با تغییر در محیط و رفتار کاربر بهبود می یابد. اصطلاحا لایه صفر، در سطح بالای معماری اطلاعات MBUX ، ارائه گر محتوای پویا و جامعی  از کل سیستم MBUX و سرویس های مرتبط به کاربر است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *