شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

لغو عاملیت 2125 ولنجک تهران

برگزاری جلسات کمیته راهبردی دانشگاه علمی کاربردی

افتتاح نمایندگی جدید شرکت ستاره ایران در شهر اهواز. بزودی

تجهیزات عیب‌یابی بورسکوپ

تجهیزات عیب‌یابی بورسکوپ

بورسکوب؛ از جمله تجهیزات پیشرفته‌ای است که در صنعت خدمات خودرویی برای بازدید و بررسی اجزایی از خودرو که برای مکانیک قابل دسترس نیستند و بازدید از آن‌ها مستلزم صرف زمان و هزینه‌ی زیادی است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال؛ برای بازدید از داخل محوطه‌ی احتراق موتور و بررسی دیواره‌ی داخلی سیلندر، سطح پیستون و سلامت سوپاپ‌ها حتما نیاز است که سرسیلندر خودرو به‌طور کامل باز شود. انجام این کار به‌طور معمول، نیازمند زمان و هزینه‌های سنگین خواهد بود. با استفاده از این ابزار، فقط از طریق حفره‌ی محل نصب شمع موتور، می‌توان وارد موتور شده و اجزای داخلی از جمله سطح پیستون، دیواره‌ی سیلندر و سوپاپ‌ها را مورد بررسی قرار داد و خسارت‌های احتمالی را پیش از باز کردن قطعه‌های موتور پیش‌بینی کرد.

اصول کار این ابزار مانند دستگاه آندوسکپی در پزشکی است. با وارد کردن مفتول جستجوگر (Probe) از محدوده‌ای کوچک به داخل موتور، می‌توان محل‌های غیر قابل دسترسی را مورد بررسی قرار داد. در سرِ میله‌ی جستجوگر، یک دوربین به همراه منبع نورانی تعبیه شده که مکان مورد نظر را قابل مشاهده و بررسی خواهد کرد.

از قابلیت‌های جدید این ابزار که به این مدل اضافه شده، قابلیت کنترل و تغییر زاویه‌ی سرِ میله‌ی جستجوگر از راه دور است که به این ترتیب می‌توان تمام جهات را با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار داد.

گفتنی است؛ در حال حاضر یکی از بهترین و کامل‌ترین برندهای بورسکوبِ موجود در کشور (یعنی برند HAZET) در تعمیرگاه‌های شرکت ستاره ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهره‌گیری از این دستگاه قابلیت‌های عیب‌یابیِ خودرو را تا میزان بالایی افزایش می‌دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *