شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

استفاده از سیستمهای کمکی در رانندگی هوشمند مرسدس-بنز

استفاده از سیستمهای کمکی در رانندگی هوشمند مرسدس-بنز

جلوگیری از تصادفات و کاهش عواقب آن: دستیابی به این رویکرد یکپارچه توسط مرسدس بنزبا تحقیقات بسیاری تحت عنوان “ایمنی در زندگی واقعی” یا “Real Life Safety” به انجام رسیده است. این عنوان شامل زیرشاخه‌هایی نظیر: “Intelligent Drive” بوده که سیستم های کمکی جدید، قابلیت های بسیار پیشرفته و سیستم های محافظتی نوآورانه را شامل می‌شود. سیستم intelligent drive مرسدس بنز، خودرو را به یک “شریک هوشمند” تبدیل می‌کند. این سیستم طیف گسترده ای از خطرات را شناسایی کرده و از طریق هشدارهای بصری، شنیداری و یا هپتیکی به کابر اخطار می‌دهد، و در عین حال توانایی تقویت واکنش راننده را نیز دارد. برخی سیستم ها حتی قادر به انجام اقداماتی در شرایط اضطراری هستند، که این اقدامات نظیر: اعمال فشار بر ترمز برای جلوگیری از تصادف یا کاهش شدت آن می‌باشد که در نتیجه میزان خطر برای راننده از بین می رود و سطح راحتی افزایش می یابد.

شبکه های هوشمند

عملکردهای جدید بر روی سیستم سنسور موجود، شامل سنسورهای رادار چند منظوره و سنسور دوربین استریو می‌باشند. این سنسورها به عنوان چشم و گوش وسیله نقلیه عمل می کنند. با استفاده از دوربین چند منظوره استریوجدید (SMPC)، دوربین استریو برای مسافت های کمتر، و تکنولوژی دید ۶ بعدی یا “۶D Vision”، محدوده بصری وسیله نقلیه بسیار افزایش یافته است. این دوربین دید فاصله‌ جلوی خودرو را تا ۵۰ متر و فاصله ۵۰۰ متر برای محیط اطراف خودرو را پوشش می‌دهد. تمامی فواصل از جمله: وسایل نقلیه مقابل خودروی شما، فاصله تا ورودی ها  و زمان عبور از ترافیک، فاصله با عابران پیاده و همچنین انواع نشانه های ترافیکی و نشانه گذاری جاده ها شناسایی شده و در طبقه بندی خاصی به شما نمایش داده می‌شوند. داده ها از طریق سنسور رادارهای با برد کمتر که دراطراف خودروی شما جاسازی شده و همچنین سنسورهای رادار با برد وسیع با قابلیت های تشخیص متوسط، فاصله شما را با اشیا اطراف خودرو شناسایی می کنند.

استفاده از سیستمهای کمکی در رانندگی هوشمند مرسدس-بنز2

اطلاعات از طریق دوربین و سیستم رادار به یک واحد کنترل منتقل می‌شود که در آن هوشمندانه با یکدیگر ارتباط دارند. این هماهنگی در بین سنسورها آنها را برای همکاری متقابل با فناوری‌های ایمنی خودرو توانمند می سازد.

سیستم های آینده نگرانه

در اینجا خلاصه ای از سیستم های کمکی جدید و سیستم هایی که قابلیت های آنها به طور قابل توجهی بهبود یافته است را معرفی می‌کنیم:
سیستم DISTRONIC PLUS به همراه دستیارهدایت فرمان یا Steering Assist و  Go & stop pilot که درهنگام رانندگی خودرو را دریک خط نگه می‌دارد و نیز تا حدی در ترافیک به طور مستقل خودرو را هدایت می‌کند. به کمک دوربین استریو، و سیستم کمکی ترمز یا Brake Assist BAS PLUS و همینطور دستیار عبور از ترافیک یا  Cross-Traffic Assist، برای اولین بار قادر به تشخیص زمان عبور از ترافیک و همچنین عبورعابر پیاده خواهید بود. سیستم Active Lane Keeping Assist از خارج شدن خودرو از لاین اصلی جلوگیری می‌کند. این سیستم به هنگام خارج شدن خودرو از خط اصلی توسط لرزش کوچکی بر روی فرمان به شما اخطار می‌دهد و همچنین در صورت نیاز کنترل را در دست گرفته و خودرو را به لاین اصلی باز می‌گرداند. این سیستم همچنین در هنگام تغییر لاین، شدت ریسک و خطر برخورد را بررسی کرده و در زمان لزوم از این امر جلوگیری می‌کند. این سیستم در هنگام عبور از ترافیک، و کاهش خطر تصادف خودرو بسیار کارآمد می‌باشد. سیستم Adaptive Highbeam Assist Plus، نور چراغ های جلوی خودرو را به طور دائم با جاده تطبیق داده و مانع خیره شدن چشم رانندگان دیگرتوسط پرتوی نور می‌شود.

استفاده از سیستمهای کمکی در رانندگی هوشمند مرسدس-بنز3

با کمک دوربین حرارتی، سیستم دستیار دید در شب یا Night View Assist Plus  قادر خواهد بود تا راننده را از خطرات بالقوه عابرپیاده و حیوانات در نواحی بدون سر و صدا آگاه سازد. سیستم ATTENTION ASSIST نیز می تواند به راننده در هنگام بی توجهی به جاده و خواب‌آلودگی در حین رانندگی با یک محدوده سرعت مشخص، هشدار دهد.

منبع: Mercedes-Benz.com

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *