شرکت ستاره ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران

اخبار و رویدادها

دسته‌بندی‌ها

مطالب مرتبط

مراسم اهدای جایزه‌ی جهانی لوروس

کانسپت EQT

حس آزادی با وی کلاس

جایزه مسابقه کاپ مرسدس بنز

ترسیم مسیریابی آینده در خودروهای تمام اتوماتیک و خودران مرسدس بنز

ترسیم مسیریابی آینده در خودروهای تمام اتوماتیک و خودران مرسدس بنز

ترسیم مسیریابی آینده در خودروهای تمام اتوماتیک و خودران؛ نقشه هایی با دقت و کیفیت بالا!

محققین در حال بهینه سازی سیستم های ناوبری خودکار، برای به وقوع رساندن رویای رانندگی تمام اتوماتیک هستند و در این زمینه به موفقیت های مثال زدنی ای دست پیدا کرده اند.

مسیر تحقق خودرو های هوشمند بدون راننده، قطعا مسیری هموار و آسان نیست، اما می توان آن را به پازلی تکه تکه تشبیه نمود. در سال های اخیر، این پازل توسط محققین دایملر و مرسدس-بنز در حال تکمیل و رسیدن به شکل نهایی خود است. با توجه به سرعت روز افزون دستاورد های علمی پژوهشی این محققین، انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ سطح ۴/۵ اتوماسیون رانندگی (رجوع شود به اینفو گرافیک زیر) قابل دست یابی باشد. در این مسیر، تکنولوژی های مسیریابی و پردازش ابری، نقش مهم و تاثیر گذاری را ایفا می کنند.

سختی مسیر رانندگی اتوماتیک، فقط چالش های تکنولوژیک و فنی نیست؛ بلکه در قوانین راهنمایی و رانندگی در سراسر دنیا نیز باید تمهیداتی برای این مفهوم در نظر گرفته شود. در سطح جهانی شش سطح از ۰ تا ۵ برای رانندگی تعیین شده است. سطح صفر، رانندگی تماما بر عهده راننده خودرو است؛ و در سطح پنج به صورت کاملا خودکار و بدون نیاز به کنترل راننده می باشد.

آقای ادزارد اووربیک (Edzard Overbeek)، مدیر مرکز تحقیقاتی HERE  که در سال های اخیر با شرکت های بزرگ خودرو سازی مانند Audi و BMW و دایملر همکاری داشته است، در حال سرمایه گذاری و توسعه سیستم جمع آوری نقشه های دقت-بالا از جاده ها و خیابان های سراسر دنیا است؛ این پروژه با همکاری شرکت های سازنده چیپ های گرافیکی مانند Intel و NVIDIA در حال انجام است.

پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، ۵۰ پتابایت (petabytes) نقشه دقیق از خیابان ها و جاده های سراسر دنیا ذخیره شود. این نقشه برداری ها توسط سنسور های سونار، دوربین های دارای استاندارد نظامی و رادار های زمینی صورت می گیرد.

منبع:media.daimler.com

ترسیم مسیریابی آینده در خودروهای تمام اتوماتیک و خودران مرسدس بنز2

این نوشته را به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *